Słuchaj
Michał Korościel, Damian Michałowski
Marcin Sońta , Mateusz Ptaszyński
Kamil Nosel, Marcin Łukasik
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Samsung pobił Intela w jego własnej grze

01.08.2017 13:00

Południowokoreańska firma odnotowała większe zyski operacyjne za produkcję układów scalonych, niż Intel dominujący na rynku od niemalże ćwierć wieku.

Samsung pobił Intela w jego własnej grze

Dzięki opublikowanym wynikom finansowym za I kwartał tego roku wiemy, że Samsung jest obecnie najwięcej zarabiającą firmą, która zajmuje się produkcją układów scalonych.

Do tej pory największym zyskiem w tej dziedzinie mógł się pochwalić Intel - produkowane przez firmę układy i procesory zasilające niemalże wszystkie laptopy i większą część komputerów stacjonarnych przynosiły amerykańskiej firmie horrendalne zyski przez ostatnie 25 lat. Intel zarobił w poprzednim kwartale 14,9 miliarda dolarów przychodu i 3,8 miliarda zysku operacyjnego.

Przychód Samsunga w I kwartale 2017 wyniósł natomiast aż 15,7 miliarda dolarów. Zysk operacyjny to 7,1 mld dolarów.

Wielu analityków przewiduje, że Samsungowi udało się osiągnąć tak dobre wyniki przede wszystkim dzięki produkcji kości pamięci - DRAM i NAND. Firma ponadto zajmuje się produkcją procesorów dostępnych zarówno w autorskich smartfonach, jak również układów dostępnych w iPhone'ach, a także urządzeniach mobilnych konkurencji.

RadioZet.pl/AM

Oceń