Samsung pokazuje niesamowite baterie do samochodów elektrycznych

14.09.2017 09:55

Pomysł na modułowe baterie dla samochodów elektrycznych od Samsunga pozwoli zwiększyć ich zasięg nawet do 700 km na jednym ładowaniu.

Samsung pokazuje niesamowite baterie do samochodów elektrycznych fot. Samsung SDI

Koreańska firma zaprezentowała swoje nowoczesne rozwiązanie podczas Międzynarodowych Targów Samochodów i Tuningu IAA we Frankfurcie.

Samsung opisuje swój nowy produkt jako "wielofunkcyjny zestaw baterii" i faktycznie jest to trafne określenie. Nowoczesne akumulatory dla samochodów elektrycznych składają się z wielu modułów baterii litowo-jonowych, które dzięki swojej konstrukcji można dopasować do wielkości pojazdu, maksymalizując pojemność energii, jaką można składować, co przełoży się na dalszy zasięg samochodów.

Firma dla przykładu podaje zasięg jaki można osiągnąć z jego nowymi ogniwami - zastosowanie ok. 10 modułów ma zapewnić autom elektrycznym zasięg do 300 km, natomiast już 20 modułów to nawet 700 km.

Firma mocno zamierza konkurować na rynku samochodów elektrycznych w kwestii dostawcy baterii. Wybudowana kilka miesięcy temu fabryka na Węgrzech ma jej w tym pomóc na naszym rynku. Samsung jednak będzie mieć całkiem mocnego konkurenta w postaci LG, które w zeszłym roku rozpoczęło budowę fabryki we Wrocławiu, mającą zapewnić roczną produkcję 100 tysięcy akumulatorów do samochodów elektrycznych w następnych latach.

Zagłosuj

Kiedy Twoim zdaniem samochody elektryczne zastąpią obecne rozwiązania?

RadioZet.pl/AM

Oceń