Samsung pozwany za pożar Galaxy Note 9

18.09.2018 11:35
xxx zet

Zakaz sprzedaży Samsunga Galaxy Note 9 i odszkodowanie za traumatyczne przeżycia – takie żądania podała w pozwie przeciwko koreańskiemu producentowi mieszkanka Nowego Jorku, której smartfon zapalił się w torebce.

Samsung Galaxy Note9 fot. kadr z wideo

W pozwie można wyczytać, że używany przez kobietę Samsung Galaxy Note 9 stał się „ekstremalnie gorący”, jego właścicielka przestała go więc używać i odłożyła do torebki. Gdy kobieta była w windzie, smartfon zaczął wydawać odgłosy gwizdania i drapania, a ze środka torebki zaczął wydobyć się dym.

Poszkodowana poparzyła się, gdy próbowała wyjąć telefon z torebki – ostatecznie wysypała go na podłogę wraz z całą (w większości zniszczoną) zawartością bagażu. Samsung Galaxy Note 9 miał mocno dymić, przez co widoczność w windzie była ograniczona.

Po dotarciu na poziom zero kobiecie udało się kopnąć urządzenie na zewnątrz, a jeden z przechodniów uniósł go przez ubranie i wrzucił do wiadra z wodą (czego, na marginesie, zdecydowanie nie można robić, gdy ma się do czynienia z awarią akumulatora – bardziej rozsądne jest przysypanie urządzenia piaskiem).

Pozew za spalenie się Samsunga Galaxy Note 9

Kobieta zdecydowała się na złożenie pozwu, gdyż telefon był jej narzędziem pracy – jest agentka nieruchomości. Bez niego „straciła kontakt z klientami”. Nie bez znaczenia była także traumatyczność uwięzienia w windzie z płonącym smartfonem oraz zniszczenie przedmiotów, jakie znajdowały się z telefonem w torebce.

Poszkodowana domaga się od Samsunga odszkodowania (jego kwoty nie ujawniono), chce także wydania zakazu sprzedaży modelu Note 9 na terenie USA. 

- Bardzo poważnie podchodzimy do kwestii bezpieczeństwa naszych klientów, o czym świadczą miliony urządzeń Galaxy używanych na całym świecie. Nie otrzymaliśmy więcej podobnych zgłoszeń dotyczących Galaxy Note9, a wspomniany przypadek jest już wnikliwie analizowany – oświadczył Samsung w związku z wydarzeniem.

Zagłosuj

Miałeś kiedyś problem z akumulatorem w telefonie?

RadioZET.pl/MT

Oceń