Samsung zapłaci za błędy

08.09.2017 16:06

Nawet 200 000 dolarów może zarobić osoba, która odnajdzie w telefonach Samsunga błąd bezpieczeństwa i pokaże, jak można go wykorzystać.

Samsung zapłaci za błędy fot. Pang Kakit, CC BY-SA 3.0 DE

Z telefonów i tabletów Samsunga, największego na świecie producenta urządzeń mobilnych, korzystają miliony osób na całym świecie. Z tego powodu przestępcy starają się znaleźć sposób na przełamanie zabezpieczeń – w ten sposób zyskają dostęp do dużej liczby potencjalnych ofiar.

Samsung, chcąc zapewnić odpowiednie bezpieczeństwo swoich produktów, zwrócił się o pomoc do hakerów. W ramach specjalnego programu osoby, które odnajdą luki w oprogramowaniu i przekażą informację o nich producentowi, mogą zarobić nawet 200 000 dolarów – według obecnego kursu daje to około 700 000 zł.

Producent chce w ten sposób przelicytować przestępców, którzy chętnie skupują wszelkie informacje o błędach w oprogramowaniu. Samsung liczy, że hakerom bardziej będzie się opłacało zwrócić do nich, niż próbować sprzedać wiedzę o lukach przestępcom.

Podobne programy nagradzania prowadzi między innymi Microsoft, Facebook czy Twitter. Pieniądze zarabiają w nich nie tylko profesjonalni hakerzy – Instagram zapłacił 10 000 dolarów 10-latkowi, który podzielił się sposobem na manipulowanie postami innych użytkowników.

RadioZET.pl/MT

Oceń