Sapkowski zdradził swoją opinię o serialu „Wiedźmin” od Netfliksa

24.04.2018 13:19

Andrzej Sapkowski, autor cyklu powieści o wiedźminie Geralcie, odpowiadał na pytania fanów podczas spotkania na Warsaw Comic Con – pisarz zdradził kilka informacji o nadchodzącym serialu Netfliksa i swojej roli jako konsultanta.

Wiedźmin Geralt z Rivii fot. materiały prasowe

Wcześniej z twórcą wiedźminskiego uniwersum spotkała się Lauren S. Hissrich, scenarzystka serialu „Wiedźmin” tworzonego przez Netfliksa. Andrzej Sapokowski przyznał, że zapoznał się ze scenariuszem pierwszego odcinka i był pod jego wrażeniem.

Andrzej Sapkowki o seriali „Wiedźmin” na Netfliksie

- Jest okej. Umówmy się – mamy do czynienia z zawodowcami. To są zawodowcy – to jest Netflix. Kto widział ich produkcje to ma mniej więcej jakieś pojęcie, co to jest za firma. To są zawodowcy – jak oni coś robią, to porządnie. Prosta sprawa - stwierdził w odpowiedzi na pytanie o scenariusz Andrzej Sapkowski.

Pisarz pozwolił sobie na żarty odnosząc się do swojej roli jako oficjalnego konsultanta, mającego pomagać w stworzeniu odpowiedniej historii.

- Ja uważam, że moim zadaniem jako konsultanta jest zapewnienie, żeby w żadnym momencie serialu nie zaśpiewał Ed Sheeran. To mogę zapewnić – przekonywał pisarz.Angielski muzyk stworzył utwór promujący film „Hobbit: Pustkowie Smauga”.

Sapkowski stwierdził ponadto, że nie może zdradzić żadnych tajemnic związanych z „Wiedźminem” od Netfliksa, jako że zgodnie z umową grożą mu za to wysokie kary finansowe. Pisarz dodał, że wcale się ich nie boi, jako że… nic na temat serialu nie wie, więc nie może się wygadać.

Z dotychczasowych informacji wynika, że pierwszy sezon „Wiedźmina” na Netfliksie ma liczyć 8 odcinków. Zdjęcia mają być kręcone w Europie Wschodniej, w tym w Polsce – ich rozpoczęcie planowane jest na początek 2019 roku. Serial zadebiutuje na Netfliksie w 2020.

Zagłosuj

Wiedźmina wolę w:

RadioZET.pl/MT

Oceń