Shonin - kamera, która nagra wydarzenia z naszej perspektywy

17.08.2017 15:00

Shonin to urządzenie, którego głównym przeznaczeniem jest zapewnienie nam bezpieczeństwa.

Shonin - kamera, która nagra wydarzenia z naszej perspektywy

 

Shonin jest niewielkim urządzeniem, które wielkością dorównuje małemu pudełeczku na cukierki. Jego mały rozmiar i waga w połączeniu ze specjalnym klipsem pozwalają na umieszczenie go w dowolnym miejscu na naszym ubraniu - a wszystko po to, żebyśmy mogli cały czas nagrywać lub streamować wszystko, co się wokół nas dzieje.

Projekt obecnie rozpoczął zbieranie środków na powstanie produktu na platformie kickstarter, a jego twórcy reklamują go jako narzędzie, które pomoże nam w opowiedzeniu naszej wersji historii. W przeciwieństwie do zwykłego streamowania czy nagrywania obrazu smartfonem, to urządzenie ma nam zapewnić możliwość ciągłego i nieprzerwanego nagrywania naszej podróży, wyjścia na spacer i innych sytuacji, w których przydałaby się możliwość nagrywania w przypadku wystąpienia niebezpiecznej sytuacji dla naszego życia lub zdrowia, napaści lub gdy staniemy się świadkiem jakiegoś wydarzenia.

7800e223bf070d8ee80799d613352551_original

Urządzenie ma stać się więc naszym dowodem na wydarzenia, które działy się wokół nas - zupełnie jak w przypadku samochodowych kamer pokładowych, które mogą nam pomóc w pokazaniu zajść lub wykroczeń na drogach.

Podobnymi zastosowaniami może pochwalić się Front Row - urządzenie, które możemy zawiesić niczym naszyjnik lub przyczepić do paska lub koszuli. Ta kamerka z kolei reklamuje się bardziej rozrywkowym aspektem wykorzystania - dzięki niej możemy streamować na żywo nasze wyjścia na miasto lub nasze wrażenia z koncertów i innych imprez.

RadioZet.pl/AM

Oceń