Showmax ma tworzyć polskie seriale - nie tylko "Ucho Prezesa"

05.05.2017 11:09

Showmax to platforma wideo o niewątpliwie dużych ambicjach. W jej planach jest m.in. 10 polskich produkcji rocznie.

Showmax ma tworzyć polskie seriale - nie tylko "Ucho Prezesa" fot. showmax

O starcie Showmax pisaliśmy na początku lutego, a od tamtej pory platforma przeszła sporą ewolucję. Wprowadzono między innymi znacznie szerszą ofertę filmów i seriali (oferta jest cały czas powiększana - z tygodnia na tydzień), a także wprowadzono jakość 1080p do oferowanych materiałów.

Ta konkurencja dla Netflixa, VOD.pl, Playera i innych serwisów z filmami i serialami online, zamierza mocno zawalczyć o polskich klientów poprzez tworzenie lokalnych produkcji.

Jedną z pierwszych "zdobyczy" tej platformy był serial "Ucho Prezesa", który premierowo można obejrzeć właśnie na Showmaxie (tydzień później pojawia się w serwisie YouTube). Inne polskie produkcje będą jednak tworzone "na wyłączność" dla Showmaxa.

Zagłosuj

Korzystasz z płatnych platform VOD?

W planach platforma ma już trzy seriale, które ma zrealizować Patryk Vega ("Pitbull", "Służby specjalne"). Reżyser stworzył już krótkometrażówkę z Ewanem McGregorem, która początkowo reklamowała serwis w Polsce.

Jeśli chcecie sprawdzić, jak Showmax wywiąże się ze swoich obietnic, to przyjdzie na to jeszcze trochę poczekać. Jeśli prace nad tymi produkcjami rozpoczęłyby się w tym momencie, to najwcześniej pierwsze z nich spod skrzydeł tej platformy zobaczymy na późnej jesieni.

RadioZET.pl/AM

Oceń