Słuchaj
Damian Michałowski, Michał Korościel
Konrad Piasecki
Damian Michałowski, Michał Korościel
Marcin Sońta , Mateusz Ptaszyński
Marcin Wojciechowski
Marcin Wojciechowski
Justyna Dżbik, Marcin Łukasik
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Słoweńska gra o gadającym kocie sprzedana za... miliard dolarów!

26.05.2017 16:41

Początkowo słoweński start-up Outfit 7, który zajmował się tworzeniem niszowych gier na smartfony nie odnosił większych sukcesów przez kilka lat od startu w 2009 roku.

Słoweńska gra o gadającym kocie sprzedana za... miliard dolarów! fot. Outfit7

Pierwsze aplikacje słoweńskiego zespołu nie odniosły rewolucyjnych rezultatów - ani aplikacja-przewodnik po Islandii, aplikacja piłkarka, czy multimedialny informator o leczniczych kryształach nie zyskały wielomilionowych pobrań ze sklepów z aplikacjami mobilnymi.

Jednak opublikowana parę lat później aplikacja z gadającym kotem - "Talking Tom" rozbiła bank. Obecnie na Androidzie i iOS można znaleźć już wiele różnych wersji aplikacji o całej gromadzie i znajomych gadających zwierzaków - w tym zrzędliwego psiaka i słodkiej kotki. Łącznie w aplikacje o wirtualnych zwierzakami, którymi należy się zajmować, a te w zamian prowadzą z nami rozmowę, gra już około 350 milionów osób.

talking

Sprzedaż świetnie prosperującej firmy za miliard dolarów

Wprawdzie Outfit 7 nie mogło narzekać na brak środków - aplikacje przynosiły wielomilionowe zyski każdego miesiąca, lecz właściciele firmy - małżeństwo Samo i Iza Login postanowili spieniężyć biznes zanim moda na ich aplikacje przeminie - na operacji zyskali 600 milionów dolarów. Zainteresowała się firmą JINKE Company Limited z Chin. Firma, która pracuje w przemyśle chemicznym i jest największym producentem tetraacetyloetylenodiaminy - środka wykorzystywanego m.in. przy produkcji proszków do prania.

Wprawdzie chiński producent chemiczny nie będzie raczej tworzyć kolejnych aplikacji, lecz posiadanie w swoim portfolio takiej firmy jak Outfit7 mocno ociepli wizerunek firmy wśród inwestorów.

Zagłosuj

Grałeś w gry firmy Outfit 7 o gadających zwierzakach?

RadioZet.pl/AM

Oceń