Słuchaj
Damian Michałowski, Michał Korościel
Konrad Piasecki
Damian Michałowski, Michał Korościel
Marcin Sońta , Mateusz Ptaszyński
Marcin Wojciechowski
Marcin Wojciechowski
Justyna Dżbik, Marcin Łukasik
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Słuchawki Apple AirPods wybuchły podczas używania

12.02.2018 13:34

Akumulatory stosowane w bezprzewodowych słuchawkach Apple AirPods mogą się przegrzewać i ulegać samozapłonowi – przekonał się o tym mężczyzna słuchający muzyki podczas ćwiczeń na siłowni.

Słuchawki Apple AirPods wybuchły podczas używania fot. kadr z wideo

Relacjonując niebezpieczne zdarzenie właściciel słuchawek przyznaje, że w pewnym momencie poczuł, że z AirPodsami dzieje się „coś dziwnego”. Wyjął je z uszu i okazało się, że wydobywa się z nich biały dym.

Zaniepokojony, odłożył słuchawki na bok i ruszył po pomoc. Gdy wrócił, jedna z nich była zwęglona i wyglądała na rozsadzoną od środka.

Gdyby do wypadku doszło gdy AirPodsy były wciąż w uchu, mogło dojść do poważnego uszkodzenia słuchu, a nawet zagrożenia dla życia.

W bezprzewodowych słuchawkach znajdują się akumulatory litowo-jonowe, które charakteryzują się wysoką pojemnością energetyczną, ale w niektórych warunkach mogą zachowywać się niestabilnie.

Przekonał się o tym między innymi Samsung, który musiał wycofać ze sprzedaży wszystkie wyprodukowane modele Galaxy Note 7 z powodu możliwości samozapłonu zastosowanych w nich ogniw, wypadki nie opuszczały także Apple – znany jest przypadek wybuchu akumulatora do iPhone’a po tym, jak ugryzł go sprawdzający autentyczność baterii klient.

Wypadek ze słuchawkami AirPods jest badany przez Apple.

Zagłosuj

Jakich słuchawek wolisz używać?

RadioZET.pl/MT

Oceń