Smart-urządzenia wykorzystywane jako dowody w sprawach sądowych

03.07.2017 10:40

Smart urządzenia w Stanach Zjednoczonych mogą być wykorzystywane jako dowody, które przyczynią się do wyjaśnienia spraw w sądzie, spraw kryminalnych policji i innych. 

Smart-urządzenia wykorzystywane jako dowody w sprawach sądowych fot. pexels

W związku z tym, że możliwości i liczba tego typu urządzeń ciągle rośnie, to naturalnym jest ich zauważenie i zakwalifikowanie jako jednego z możliwych do zaakceptowania materiałów mogących być dowodem w sprawie. Inteligentne zegarki, samochody, telewizory, a nawet smart-lustra i głośniki jak chociażby Apple HomePod, nieustanie nas obserwują i mogą nas nagrywać - zarówno w formie audio, jak i wideo.

Już teraz kilka amerykańskich spraw zostało rozstrzygniętych dzięki wykorzystaniu tych smart-urządzeń.

Zagłosuj

Posiadasz jakieś smart-urządzenia?

Przykładowo Richard Dabate złożył na policji zeznanie świadczące, że pewien zamaskowany mężczyzna zabił jego żonę w ich domu w Connecticut. Jednak policja odkryła, dzięki danym z fitness-band, że podczas opisywanej chwili zabójstwa wciąż była na siłowni. Dodatkowe informacje odkryte dzięki danym zawartym na opasce ujawniły, że w chwili śmierci posiadała normalne tętno, a więc nie została zaatakowana przez nieznaną jej osobę. Teraz Richard Dabate za zabójstwo swojej żony zostanie postawiony przed sądem.

RadioZet.pl/next.gazeta.pl/AM

Oceń