Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

SmartTV zagrożone wirusami. Powstał pierwszy antywirus dla telewizorów

28.02.2018 15:02
xxx zet

Na zagrożenia z sieci najbardziej narażeni są posiadacze SmartTV działających w oparciu o system Android TV. 

SmartTV zagrożone wirusami. Powstał pierwszy antywirus dla telewizorów fot. pexels

Dostępność Androida na telewizorze to spore udogodnienie — możemy instalować na urządzeniu wiele aplikacji stworzonych z myślą o smartfonach lub tabletach i korzystać z nich wygodnie na dużym ekranie.

Niestety otwartość platformy, jaką jest Android, wprowadza również pole do popisu dla hakerów, którzy mogą wykorzystać system na naszą szkodę. Tutaj z pomocą przychodzi pierwsze oprogramowanie antywirusowe stworzone z myślą właśnie o SmartTV wyposażonych w Android TV.

tv fot. ESET

Oprogramowanie ESET Smart TV Security jest dostępne za darmo w oficjalnym sklepie Google Play na platformie Android TV. Darmowa wersja oprogramowania ochroni telewizor przed złośliwym oprogramowaniem — procesowi skanowania poddawana jest każda aplikacja zainstalowana na urządzeniu, a dodatkowo zewnętrzne nośniki pamięci po podłączeniu do telewizora są przeczesywane w poszukiwaniu złośliwych instalatorów aplikacji lub innego szkodliwego kodu. Aplikacja automatycznie blokuje i usuwa z urządzenia wszelkie zagrożenia, dzięki czemu nie musimy się obawiać o wirusy.

Użytkownicy, którzy chcą w lepszym stopniu zabezpieczyć swoje urządzenie i dane, mogą również wykupić ewentualnie wersję premium aplikacji, która dodatkowo chroni przed wszelkimi próbami wyłudzenia danych na stronach internetowych uruchomionych na androidowej przeglądarce.

tv2 fot. ESET

W świecie cały czas podłączonym do sieci jesteśmy narażeni na wiele niebezpieczeństw. Z jednej strony możemy być atakowani fałszywymi wiadomościami SMS rzekomo pochodzącymi od operatora komórkowego, a z innej nasze dane mogą być przechwycone podczas dokonywania transakcji kartą bankową. Świat technologii będzie musiał się jeszcze sporo nauczyć i wprowadzić odpowiednie środki, by osoby nieufające nowoczesnym rozwiązaniom dały się do nich przekonać, a tym samym wspomóc dalszy rozwój nowoczesności.

RadioZet.pl/AM

Oceń
Tagi