Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Smartfon bez systemu? Wpadka Google może przerazić niektórych klientów

03.11.2017 10:16
xxx zet

Kupujesz urządzenie za kilka tysięcy. Odpakowujesz je, a następnie włączasz. Uśmiech na Twojej twarzy przeradza się jednak w oszołomienie, gdy na ekranie nowego smartfona pojawia się informacja o braku zainstalowanego systemu.

Smartfon bez systemu? Wpadka Google może przerazić niektórych klientów fot. Google

Taki czarny scenariusz dotknął już kilkunastu klientów, którzy zdecydowali się na zakup smartfona Google. Problem ten spotkał nabywców droższej wersji tegorocznego modelu urządzenia - Pixel 2 XL.

W serwisie reddit.com zebrała się nawet całkiem spora grupka osób, która informuje o dotknięciu ich egzemplarza takim problemem. Część forumowiczów doradza, jak naprawić ten problem, a z kolei inni zalecają oddanie swojego egzemplarza do sklepu, w którym urządzenie zostało nabyte - w końcu nie wiadomo, czy prócz systemu również inne rzeczy nie działają w smartfonie.

WKc0qvl fot. https://imgur.com/a/fOqc9

Według Google problem jest spowodowany błędem na etapie produkcji - zapewne dział jakości przegapił jakąś część partii urządzeń, które niestety finalnie trafiły do odbiorców.

Na pewno jest to niecodzienna sytuacja, która da Google sporą nauczkę. Druga seria prestiżowych smartfonów Google nie tylko zmaga się z bowiem z tym problemem - sporo użytkowników narzeka również na jakość nagrywanego dźwięku, lecz firma obiecuję naprawienie tej sytuacji odpowiednią poprawką dla systemu.

Zagłosuj

Zdarzyło Ci się całkowicie zepsuć system w smartfonie?

RadioZet.pl/reddit.com/AM

Co wiesz o telefonii? Sprawdź swoją wiedzę w naszym Quizie:

Oceń