Smartfon na wakacjach – zastosowania zaskakują

28.07.2017 14:26

Smartfony stały się naszymi nieodłącznymi towarzyszami, nic więc dziwnego, że zabieramy je ze sobą na wakacyjny odpoczynek. To, w jaki sposób z nich wtedy korzystamy, dla wielu może być niespodzianką.

Smartfon na wakacjach – zastosowania zaskakują fot. materiały prasowe

Wakacyjnym przygodom smartfonów przyjrzał się Huawei, który przepytał użytkowników telefonów w wieku 18-45 lat z 12 krajów europejskich.

Na początku niespodzianek nie ma – towarzyszący na wakacjach smartfon służy przede wszystkim do wykonywania zdjęć. Takie zastosowanie dla swoich urządzeń znalazło 95% ankietowanych.

81% przyznało się do robienia selfie. Co ciekawe, wykonywane za pomocą smartfonów autoportrety cieszą się większą popularnością u mężczyzn, niż u kobiet. Regularnie selfie robi sobie 77% przedstawicieli męskich użytkowników smartfonów, podczas gdy przedstawicielek drugiej płci fotografuje się w ten sposób często tylko 69%.

Wykonanymi zdjęciami od razu chcemy się pochwalić – 70% użytkowników zaraz po wykonaniu fotki umieszcza ją na swoim koncie w serwisie społecznościowym.

48% badanych przyznało, że dzięki smartfonom słuchają na wakacjach swojej ulubionej muzyki – przy czy 42% dysponuje głośnikami Bluetooth.

Okazało się, że nie tylko smartfon jest nieodłącznym towarzyszem młodych ludzi na wakacjach – niemal każdy z nich zabiera ze sobą bank energii (taki jak na przykład solarny gadżet Hykkera) aby móc intensywnie korzystać z telefonu przez cały dzień.

Zagłosuj

A Wy często robicie sobie selfie?

RadioZET.pl/MT

Oceń