Smartfon z Androidem zmieniony w iPhone’a X. Wystarczy ta aplikacja

20.09.2017 11:45

Jubileuszowy iPhone X zdążył już podbić serca fanów Apple, i to pomimo wyjątkowo wysokiej ceny. Na premierę urządzenia przyjdzie jeszcze kilka miesięcy poczekać, a tymczasem właściciele smartfonów z Androidem mogą się nim cieszyć już dziś. I to za darmo.

Smartfon z Androidem zmieniony w iPhone’a X. Wystarczy ta aplikacja fot. fot. zrzut ekranu

Model iPhone X powstał, żeby uczcić 10. rocznicę wprowadzenia do sprzedaży smartfona Apple. Producent postarał się, żeby telefon wyróżniał się nie tylko cena – znakiem rozpoznawczym iPhone’a X jest jego wyświetlacz, zajmujący niemal cały front urządzenia.

Takie rozwiązanie jest już dobrze znane użytkownikom telefonów z Androidem – stosowano je między innymi w Xiaomi Mi Mix czy Samsungu Galaxy S8. Nowością jest za to górne wcięcie, na którym znajduje się między innymi aparat fotograficzny oraz czujniki systemu Face ID.

Właśnie z tego elementu flagowego iPhone’a postanowili zażartować programiści aplikacji na Androida i stworzyli program XOutOf10, służący do symulowania wcięcia na smartfonach pracujących pod kontrolą systemu operacyjnego Google.

fot. materiały prasowe

Ich dzieło ma pokazać, jak niewygodne jest to rozwiązanie – twórcy aplikacji sugerują, że wcięcie uniemożliwia zobaczenie informacji, jakie znajdowałyby się na ekranie w zasłanianym przez belkę z czujnikami miejscu. W rzeczywistości iPhone X nie ma takiego problemu.

Program zamieniający smartfona w iPhone’a X można pobrać za darmo ze sklepu Google Play.

Zagłosuj

Wypróbujecie?

RadioZET.pl/MT

Oceń