Smartfony Nokia już w Polsce - znamy ceny

14.06.2017 16:14

Nokia 3, Nokia 5 i Nokia 6 zostały oficjalnie zaprezentowane w Polsce – ceny smartfonów z Androidem są niższe, niż spekulowano.

Smartfony Nokia już w Polsce - znamy ceny fot. RadioZET.pl/MT

To dla HMD Global – producenta smartfonów z logo Nokia na obudowie – bardzo ważna premiera, ważniejsza niż pokazana pod koniec maja 2017 odświeżona Nokia 3310. Od tego, jak zostaną przyjęte modele 3, 5 i 6 zależy przyszłość marki.

Ma w tym pomóc jakość wykonania – dwa z zaprezentowanych modeli ma całkowicie metalową obudowę, trzeci ma plecy z poliwęglanu – oraz zastosowania czystego Androida (bez nakładek systemowych), dzięki czemu smartfony Nokia mają otrzymywać comiesięczne łatki bezpieczeństwa oraz aktualizacje systemu do nowszej wersji niemal natychmiast po wypuszczeniu ich przez Google.

O zaprezentowanie smar tonów Nokia 3, Nokia 5 i Nokia 6 poprosiliśmy Alicję Rdzanek, która decyduje jakie produkty marki znajdą się w sprzedaży w Centralnej i Wschodniej Europie:

 

HMD podkreśla, że jego celem jest tworzenie eleganckich, wytrzymałych i prostych w obsłudze telefonów, które będą dostępne cenowo dla każdego. Wszystkie modele debiutujące na polskim rynku są wyposażone w moduł NFC, umożliwiający korzystanie ze zbliżeniowych płatności mobilnych Android Pay. Każdy smartfon Nokii obsługuje transmisję danych LTE.

Nokia 6 – najsilniejszy zaprezentowany model – został wyceniony na 1149 zł. Za tę cenę otrzymujemy ośmiordzeniowy procesor Snapdragon 430, 3 GB RAM, 32 GB przestrzeni na pliki oraz ekran 5,5 cala o rozdzielczości Full HD. Aparat 16Mpix z autofokusem z detekcją fazy ma dwukolorową lampę błyskową, kamera do selfie oferuje 8 Mpix.

fot. RadioZET.pl/MT

Smartfon robi bardzo dobre wrażenie – jego obudowa jest wykonana całkowicie z jednego bloku aluminium, a jakość wykonania dorównuje produktów droższym nawet trzykrotnie.

Debiut sprzedażowy Nokii 6 na polskim rynku jest zapowiedziany na początek lipca 2017 roku.

Nokia 5 wykorzystuje ten sam procesor, wspomagany jednak przez 2 GB RAM i 16 GB przestrzeni na pliki. Ekran o przekątnej 5,2 cala wyświetla obraz w rozdzielczości 1280x720 punktów.

fot. RadioZET.pl/MT

Tak jak w przypadku wyższego modelu, obudowa wycięta jest z jednego kawałka aluminium. Ważną cechą smartfona jest zastosowanie nowej generacji anteny, znajdującej się u góry i dołu telefonu - dzięki temu trzymając urządzenie w ręku nie tłumimy dochodzących do niego sygnałów.

Nokia 5 została wyceniona na 949 zł – w sprzedaży pojawi się w okolicach 29 czerwca 2017 roku.

Najtańszym z zaprezentowanych modeli, kosztującym 699 zł, jest Nokia 3. Także w tym przypadku producentowi udało sie zastosować aluminium w Obidowe smartfona – tym razem jednak okala on tylko bok telefonu, tylna część obudowy jest wykonana z poliwęglanu.

fot. RadioZET.pl/MT

Za działanie Nokii 3 odpowiada czterordzeniowy procesor MTK 6737 z zegarem 1,3 GHz, wspomagany przez 2 GB RAM i 16 GB przestrzeni na pliki.

Ekran ma przekątna 5 cali – jego rozdzielczość to 1280x720 punktów. Smartfon dostępny będzie w czterech wariantach kolorystycznych — srebrnym, matowym czarnym, niebieskim i miedzianym.

Zagłosuj

Który z nowych telefonów Nokia najbardziej Wam się podoba?

RadioZET.pl/MT

Oceń