Słuchaj
Michał Korościel, Damian Michałowski
Michał Korościel, Damian Michałowski
Marcin Sońta , Mateusz Ptaszyński
Justyna Dżbik, Kamil Nosel
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Solniczka obsługiwana przez Bluetooth

12.05.2017 16:02

Nowoczesne technologie coraz śmielej zaglądają do kuchni – oto inteligentna solniczka, która pozwala ulepszać smak potrawy także muzyką i nastrojowym oświetleniem.

Solniczka obsługiwana przez Bluetooth fot. materiały prasowe

Nie jest to koniec funkcji, jakie ma pełnić inteligentna solniczka Smalt. Jak podkreślają jej twórcy, urządzenie zostało zaprojektowane w taki sposób, żeby przyciągać wzrok i dawać doskonały powód do rozmowy.

Smalt łączy się ze smartfonem poprzez Bluetooth. Gadżet może dozować dokładnie wskazaną mu dawkę soli, dzięki czemu zmniejsza się ryzyko, że do posiłku dostanie się zbyt wiele potrawy. Dawkę wybiera się za pomocą pokrętła na urządzeniu, można także zrobić to zdalnie na przykład z pomocą wirtualnej asystentki Alexa.

Twórcy Smalt zapewniają, że zużycie soli będzie można śledzić – co może być przydatne dla osób, które muszą dokładnie dawkować przyprawę ze względów zdrowotnych.

Inteligentna solniczka jest także bezprzewodowym głośnikiem i punktem oświetleniowym – zagra więc do kotleta, a w razie potrzeby roztoczy nad posiłkiem aurę w wybranym kolorze.

Twórcy urządzenia chcą zebrać fundusze na rozpoczęcie produkcji podczas zbiórki na Kickstarterze.

Zagłosuj

Przydałaby się Wam taka solniczka?

RadioZET.pl.MT

Oceń