SpaceX zmienia plany. Musi wykorzystać plan awaryjny w misji na Marsa

20.07.2017 12:10

Statki kosmiczne Red Dragon, które pierwotnie miały został wykorzystane w misji lądowania na Marsie w 2018, zostały ostatecznie wycofane z projektu, lecz nie oznacza to aż tak dużych problemów, jak mogłoby się wydawać. 

SpaceX zmienia plany. Musi wykorzystać plan awaryjny w misji na Marsa

Problemy z kapsułami Red Dragon, które miały być wykorzystane w misji na Marsa, nie miały końca. Początkowo SpaceX przesunęła ich wykorzystanie, jak i całą misję z 2018 roku na 2020, a teraz ogłoszono ich całkowite porzucenie w projekcie.

Elon Musk, właściciel SpaceX, uspokaja - firma wykorzysta inne rozwiązanie, które w łatwiejszy sposób spełni wymagane standardy bezpieczeństwa, co było niemożliwe do osiągnięcia z obecnymi kapsułami. Problem dotyczył systemu lądowania, który wprawdzie sprawdzał się przy próbach ziemskich, lecz szanse powodzenia lądowania na powierzchni Marsa były niesatysfakcjonujące.

Nowe rozwiązanie ma być nie tylko bezpieczniejsze, lecz również mniejsze i tańsze w produkcji - a więc same plusy. Musimy jednak nieco poczekać aż SpaceX ogłosi następną generację systemu lądowania na Marsie.

Zagłosuj

Kiedy Twoim zdaniem ludzkość podbije Marsa?

RadioZET.pl/AM

Oceń