W tym Starbucksie zamówisz tylko przez smartfona

03.04.2017 13:48

To będzie pierwsza taka placówka Starbucksa, w przyszłości jednak może pojawić się ich więcej. Zamówienia można będzie składać tylko przez smartfona, nie znajdzie się tradycyjnych sprzedawców i kas.

W tym Starbucksie zamówisz tylko przez smartfona fot. HAO XING, CC BY 2.0

Możliwość mobilnego zakupywania kawy Starbucks wprowadził w USA jeszcze w 2015 roku. Idea była prosta – zamiast czekać w kolejce do złożenia zamówienia, można jeszcze przed przyjściem na miejsce zakupić wybraną przez siebie kawę, a na miejscu tylko ją odebrać.

Całkiem atrakcyjna dla klientów okazała się być także analogiczna oferta McDonalds.

Opcja kupowania przez smartfona spodobała się klientom tak bardzo, że po kupowane mobilnie kawy zaczęły ustawiać się kolejki dłuższe niż do tradycyjnych sprzedawców.

Starbucks postanowił rozwiązać ten problem w sposób radykalny – w placówce umieszczonej w swojej kwaterze głównej zamówienia na kawę można będzie składać tylko i wyłącznie za pomocą smartfona – lada zostanie całkowicie zlikwidowana.

Lokal ma być zaprojektowany zupełnie inaczej – jego główną częścią ma być okno odbioru zamówień, przez które będzie można obserwować basistów w akcji. Jeśli nowość zostanie odpowiednio dobrze przyjęta, na obsługę tylko zamówień mobilnych mają przestawić się także inne placówki Starbucksa.

Zagłosuj

Jak wolelibyście kupować kawę?

RadioZET.pl/MT

Oceń