Słuchaj
Damian Michałowski, Michał Korościel
Konrad Piasecki
Damian Michałowski, Michał Korościel
Marcin Sońta , Mateusz Ptaszyński
Marcin Wojciechowski
Justyna Dżbik, Marcin Łukasik
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Stolica kupuje smartfony mieszkańcom. Projekt „Virtualna Warszawa”

16.11.2017 11:49

1000 mieszkańców Warszawy może liczyć na dofinansowanie do zakupu smartfona – dopłata wyniesie nawet 90% kwoty zakupu. Projekt kierowany jest do osób z dysfunkcją wzroku.

Stolica kupuje smartfony mieszkańcom. Projekt „Virtualna Warszawa” fot. kadr z wideo

Telefon ma współpracować z umieszczanymi sukcesywnie w urzędach beaconami – lokalnymi punktami nawigacyjnymi, dzięki którym możliwe jest na przykład kierowanie osoby do odpowiedniego pokoju w środku budynku.

Aplikacja „Virtualna Warszawa” pomaga także w przemieszczeniu się po mieście, wskazując zbliżanie się do przystanku, na którym należy wysiąść, informując o mijanej okolicy, wydarzeniach i ofertach kulturalnych w pobliżu oraz wskazując atrakcje turystyczne.

Do działania oprogramowania wymagany jest system Android w wersji przynajmniej 4.4 lub iOS 8.0. Biuro Pomocy i Projektów Społecznych Urzędu Miasta Warszawy organizuje specjalne szkolenia, dzięki którym beneficjenci mogą zapoznać się z różnymi modelami smartfonów i wybrać ten najlepiej im odpowiadający.

Wysokość dofinansowania może sięgać maksymalnie 2,5 tysiąca złotych i nie może przewyższać 90% wartości zakupywanego sprzętu. Przyznana kwota zależy od stopnia niepełnosprawności beneficjenta oraz wysokości wkładu własnego.

Warszawski ratusz przeznaczy na dofinansowania przynajmniej milion złotych.

Zagłosuj

Czy dofinansowanie zakupu smartfonów to dobry pomysł?

RadioZET.pl/MT

Oceń