Słuchaj
Damian Michałowski, Michał Korościel
Konrad Piasecki
Damian Michałowski, Michał Korościel
Marcin Sońta , Mateusz Ptaszyński
Justyna Dżbik, Marcin Łukasik
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Stworzył wirusa każącego przejść grę... bo się nudził

11.04.2017 11:56

Ten nietypowy rodzaj szkodliwego oprogramowania na pewno by Was mocno zdziwił.

Stworzył wirusa każącego przejść grę... bo się nudził fot. pexels

"RensenWare" to typowy przykład ransomware, czyli wirusa przejmującego nasz komputer i blokującego dostęp do plików. W zamian za odblokowanie komputera i danych, zwykle cyberprzestępcy żądają od swoich ofiar wpłaty odpowiedniej kwoty na ich konto. W tym przypadku twórca szkodliwego oprogramowania miał jednak nieco inne potrzeby.

Wirus "RensenWare" blokuje bowiem komputer użytkownika, a jako zadanie umożliwiające przyznanie z powrotem dostępu do danych twórca przewidział przejście gry "Th12 - Undefined Fantastic Object" na wysokim poziomie trudności i uzyskanie jednocześnie wyniku 200 milionów punktów. Poniżej możecie zobaczyć fragment rozgrywki z tej gry.

Śmieszne jest ostrzeżenie ransomware mówiące o konieczności przejścia gry bez używania żadnych sztuczek i tzw. "cheatów". Jednak niestety to szkodliwe oprogramowanie to nie żart i dopóki nie zdobędziemy wymaganej liczby punktów nasz komputer będzie cały czas zablokowany.

Jeszcze zabawniejsza jest historia powstania tego szkodliwego oprogramowania. Jej twórca, student z Korei Płd., stwierdził, że stworzył to oprogramowanie, bo się zwyczajnie nudził i szukał czegoś ciekawego do roboty. Wrzucił później pliki na serwis GitHub, na którym twórcy mogą udostępniać swoje aplikacje i skrypty, a gdy wstał następnego dnia odkrył na Twitterze, że jego szkodliwe oprogramowanie zdołało zainfekować już sporą liczbę urządzeń.

Sam twórca nawet podczas tworzenia tego ransomware padł ofiarą swojego dzieła i zaraził nim swój komputer. Nie mogąc samemu pobić ustalonego w warunkach wyniku w grze, stworzył jednak odpowiednie oprogramowanie pomagające w wyłączeniu tego ransomware i również udostępnił je w sieci, jednocześnie publikując przeprosiny:

"

"Chciałbym przeprosić wszystkich, których moje dzieło mogło zaskoczyć lub zdenerwować. Ransomware to zdecydowanie okropne szkodliwe oprogramowanie, lecz je zrobiłem. Powstało jako żart, by móc pośmiać się z ludźmi, którzy lubią serię Touhou Project." "

Zagłosuj

Zdarzyło Ci się mieć wirusa na komputerze?

RadioZet.pl/AM

Oceń