Słuchaj
Michał Korościel, Damian Michałowski
Marcin Sońta , Mateusz Ptaszyński
Marcin Wojciechowski
Marcin Wojciechowski
Hubert Radzikowski
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Surface Book 2 - wydajny laptop Microsoftu "do wszystkiego"

18.10.2017 15:34

Nowa iteracja sprzętu będzie najwydajniejszym urządzeniem wydanym przez Microsoft do tej pory.

Surface Book 2 - wydajny laptop Microsoftu "do wszystkiego"

Surface Book 2 będzie dostępny w dwóch wariantach - o przekątnej 13,5" i 15,0". Prócz wielkości samego urządzenia, różna będzie również specyfikacja techniczna komputerów. Urządzenia te jednak mają na tyle wysoki standard jakościowy, jak i wydajnościowy, że z powodzeniem spełnią się w roli komputera zarówno dla zagorzałych graczy (pod warunkiem, że posiadają zasobny portfel), a także profesjonalistów - programistów, grafików, czy osób zajmujących się obróbką wideo.

Microsoft nie byłby sobą, gdyby przy okazji zapowiedzi nowego sprzętu z linii Surface nie zaprezentował niesamowitego materiału filmowego, który idealnie łączy piękne kadry pokazujące sprzęt w akcji z muzyką. Zresztą zobaczcie i posłuchajcie sami:

Oba urządzenia są hybrydami. Oznacza to, że można korzystać z nich zarówno jak ze standardowego laptopa, a także jak z tableta - wystarczy wyjąć część na której jest ekran dotykowy od stacji dokującej z klawiaturą i dedykowaną kartą graficzną.

Urządzenia bazują na nowej generacji procesorów mobilnych Intela z serii 8000 (cztery rdzenie/osiem wątków), lecz firma postanowiła udostępnić w sprzedaży również tańsze jednostki wyposażone w zeszłoroczne model e z serii 7000 (dwa rdzenie/cztery wątki). Jednak dzięki dostępności dedykowanych kart graficznych - modele NVIDIA GTX 1050 (w 13,5" wersji) lub GTX 1060 (w 15"), Surface Booki drugiej generacji nie mają się czego wstydzić pod kątem wydajności we wszelkiego typu zastosowaniach. Dzięki temu na tych urządzeniach uruchomimy zarówno najnowsze gry, pełne spektrum tytułów wirtualnej rzeczywisotści, jak również wykorzystamy je do profesjonalnej obróbki wideo czy zdjęć.

Ceny urządzeń to niestety jedna z najwyższych półek. Najtańsza wersja Surface Booka 2 13,3 z Intel Core i5, 8 GB pamięci RAM i 256 GB SSD to 7599 złotych. Najdroższa wersja to niemalże dwuktonie tyle - 14999 złotych zapłacimy za wersję 15" wyposażoną w procesor Intel Core i7, 16 GB pamięci RAM, 1 TB SSD.

RadioZet.pl/AM

Wiesz skąd pochodzą producenci elektroniki? Sprawdź swoją wiedzę w naszym Quizie:

QUIZ. Z jakiego kraju pochodzi dany producent elektroniki fot. pexels
Oceń