Świeżaki za darmo w internecie. Uwaga na nowe oszustwo

13.10.2017 12:26

W życiu nie ma nic za darmo – szczególnie, jeśli chodzi o Świeżaki z Biedronki. Sieć sklepów ostrzega przed oszustami, którzy próbują okraść chętnych na otrzymanie maskotki.

Świeżaki za darmo w internecie. Uwaga na nowe oszustwo fot. kadr z wideo

Do polskich internautów zaczynają dochodzić maile o tytule „Odbierz Świeżaka”. Z jego treści wynika, że adresat został wytypowany jako potencjalny wygrywający karty podarunkowej wartej 1000 zł na zakupy w Biedronce.

Żeby to zrobić, wystarczy wypełnić ankietę – każdy, kto się na to zdecyduje, ma otrzymać bezpłatnie jedną z maskotek tworzących Gang Świeżaków 2.

Osoby, które zostaną skuszone przez ofertę, muszą liczyć się na nieprzyjemne konsekwencje – ankieta ma za zadanie wyłudzić dane osobowe, które wykorzystywane są do zapisywania uczestników na drogie usługi, płatne nawet 250 zł za trzy miesiące - warto ostrzec znajomych, którzy kolekcjonują warzywne maskotki.

Sprawie przygląda się uważnie Biedronka, która ostrzega swoich klientów przed fałszywym konkursem.

- Stanowczo podkreślamy, że opisany konkurs nie został zorganizowany przez naszą sieć ani na jej zlecenie. Aktualnie jest on analizowany przez nasz dział prawny. Podkreślamy również, że nasza sieć publikuje informacje na temat prowadzonych konkursów na stronie internetowej www.biedronka.pl, na jedynym oficjalnym profilu w serwisie społecznościowym Facebook, a także w folderach marketingowych oraz innych materiałach dostępnych w naszych sklepach – czytamy w oświadczeniu Jeronimo Martins, właściciela sieci sklepów Biedronka.

Prawdziwość jakiegokolwiek konkursu związanego z Biedronką można sprawdzić kontaktując się z Biurem Obsługi Klienta, dzwoniąc na numer 800 080 010 lub 22 205 33 00 lub wysyłając wiadomość na adres bok@biedronka.eu.

Maskotki z popularnej sieci sklepów stały się prawdziwym fenomenem - w sieci można znaleźć nawet ogłoszenia o chęci oddania Świeżaków w zamian za seks.

RadioZET.pl/MT

Oceń