Szef Apple: nie robimy sprzętu tylko dla bogaczy

13.09.2017 16:58

Polskie ceny nowych iPhone’ów są naprawdę wysokie, Apple przekonuje jednak, że nie projektuje ich z myślą tylko o bogatych.

Szef Apple: nie robimy sprzętu tylko dla bogaczy fot. kadr z wideo

Zaprezentowane z okazji 10 rocznicy wprowadzenia do sprzedaży pierwszego iPhone’a smartfony Apple – modele iPhone 8, iPhone 8 Plus oraz iPhone X – poruszyły fanów marki nie tylko możliwościami i wyglądem.

Jak się okazało, nawet najtańszy model z 2018 roku kosztuje więcej, niż iPhone 7 Plus, flagowiec z 2016, najdroższy iPhone X ma zaś cenę, jakiej w Polsce jeszcze za taki sprzęt nie widziano.

Nie przeszkadza to Timowi Cookowi, szefowi Apple, w przekonywaniu o tym, że produkty prowadzonego przez niego przedsiębiorstwa nie są wcale projektowane z myślą przede wszystkim o bogaczach – a przynajmniej nie głównie o nich.

- Tu nie chodzi o wysoką marżę. Nie użyłbym tego słowa. Jest wiele producentów, którzy mają wyższą marżę. My wyceniamy nasze produktu wedle ich wartości, a staramy się robić niezaprzeczalnie najlepsze urządzenia. To znaczy także, że nie robimy produktów podstawowych – stwierdził Tim Cook.

Szef Apple dodał, że gdyby naprawdę iPhone’y i iPady były postrzegane jako za drogie, producent nie mógłby pochwalić się miliardem urządzeń używanych aktywnie na całym świecie.

Zagłosuj

Waszym zdaniem ceny iPhone'ów są:

RadioZET.pl/MT

Oceń