Szef Apple sprzedał akcje przed premierą iPhone'a 8

01.09.2017 12:51
xxx zet

Nad decyzją Tima Cooka łamią sobie głowy finansiści – na dni przed premierą jubileuszowego iPhone’a szef Apple sprzedał akcje prowadzonej firmy. Czyżby nie wierzył w sukces rynkowy modelu?

Szef Apple sprzedał akcje przed premierą iPhone'a 8 fot. materiały prasowe

Kurs akcji Apple rośnie nieubłaganie rośnie – za walory przedsiębiorstwa trzeba zapłacić obecnie o dobre 41% więcej, niż były warte na początku roku. Dodatkowo przez producentem wielkie wydarzenie – zapowiedziana na 12 września 2017 roku premiera jubileuszowego modelu iPhone’a. którego pierwsza generacja została zaprezentowana w 2007 roku.

Smartfon ma pokazać siłę Apple oraz udowodnić, że należy się jej miano innowatora – z przecieków i plotek wynika, że iPhone 8 ma zawierać całkiem ciekawe rozwiązania.

Zwykle wprowadzenie nowego modelu oznaczało dla Apple zwiększenie sprzedaży, a to owocowało także wzrostem wartości akcji. Sprzedaż części posiadanych walorów przez Tima Cooka może sugerować, że szef producenta spodziewa się raczej porażki, niż sukcesu nowego modelu – w takim przypadku akcje utraciłyby na wartości.

Cook zarobił na sprzedaży 43 miliony dolarów. To niemal dokładnie wartość podatku, jaki musi zapłacić za otrzymanie od prowadzonego przedsiębiorstwa bonusu za zrealizowanie celów sprzedażowych – nagrodą był pakiet akcji o wartości 89 mln dolarów, amerykańskiemu fiskusowi należy się z tego tytułu 46 mln USD.

Zagłosuj

Czy iPhone 8 będzie sukcesem?

RadioZET.pl/MT

Oceń