Sztuczna inteligencja jest zagrożeniem dla ludzkiej cywilizacji

18.07.2017 14:00

Tak przynajmniej twierdzi Elon Musk, właściciel Tesli, w udzielonym w tym tygodniu wywiadzie.

Sztuczna inteligencja jest zagrożeniem dla ludzkiej cywilizacji fot. kadr z transmisji na żywo / YouTube

Rozmowa z Elonem Muskiem odbyła się w ramach letniego spotkania National Governors Association.

Musk ostrzega o zagrożeniach wypływających z rozwoju sztucznej inteligencji od lat, lecz w nowym wywiadzie wypowiedział się nieco szerzej w tej tematyce - "to największe ryzyko, jakiemu musimy stawić czoła jako cywilizacja". Część udzielonego przez Muska wywiadu możecie obejrzeć poniżej.

Według Muska rząd powinien działać aktywnie we wprowadzaniu regulacji na temat rozwoju SI, zanim wszystko zbyt mocno się rozwinie i dojdziemy do drogi, z której nie ma już powrotu.

"

"Dopóki ludzie nie zobaczą robotów, które idąc ulicą zaczną zabijać ludzi, nie będą wiedzieli jak zareagować, bo to wydaje się takie nierealne. Sztuczna inteligencja jest na tyle rzadkim przypadkiem, że powinniśmy być pro-aktywni w regulowaniu tego zjawiska zamiast być reaktywnym. Uważam, że zanim nadejdzie czas kiedy będziemy musieli reagować, będzie już za późno". "

Musk już dawno zaczął planować scenariusze, co należałoby zrobić, gdyby sztuczna inteligencja się przed nami zbuntowała - a w dodatku sam pracuje nad technologią Neuralink, która mogłaby połączyć ludzki umysł z komputerem. Jego plan kolonizacji Marsa jest jednym z planów awaryjnych na wypadek gdyby to sztuczna inteligencja przejęła kontrolę nad Ziemią.

Zagłosuj

Popierasz teorie Elona Muska i również obawiasz się rozwoju sztucznej inteligencji?

RadioZet.pl/AM

Oceń