Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Sztuczna inteligencja napisała kolejną część sagi "Pieśń Lodu i Ognia"

30.08.2017 12:30
xxx zet

Do kolejnego sezonu Gry o Tron będziemy musieli czekać przynajmniej rok, a kiedy zadebiutuje następna część książkowej sagi George'a R. R. Martina nikt nie wie. Jeśli nie chcecie czekać, to możecie sięgnąć po kontynuację serii stworzoną przez... sztuczną inteligencję.

Sztuczna inteligencja napisała kolejną część sagi "Pieśń Lodu i Ognia" fot. HBO

George R. R. Martin nie spieszy się z pisaniem kolejnych tomów sagi na podstawie której HBO tworzy serial "Gra o Tron". Stacja telewizyjna wręcz na tyle sprawnie realizuje tę produkcję, że wydarzeniami w kolejnych sezonach wyprzedza już to, co napisał Martin w książkach.

Inżynier Zack Thoutt nie mogąc doczekać się stworzenia przez Martina kolejnego tomu sagi, postanowił wziąć sprawę w swoje ręce i stworzył rekurencyjną sieć neuronową, by ta przewidziała wydarzenia, jakie mogą nastąpić w następnej części. Do pomocy wykorzystał tzw. długą pamięć krótkotrwałą (Long Short-Term Memory), co pozwoliło maszynie na przywołanie niesamowicie dużej ilości wykonanych uprzednio działań do ich szybkiego przywołania.

Pozwoliło to komputerowi na zapamiętanie wydarzeń, które już nastąpiły, by te nie powtarzały się w nowym tomie - powstało dzięki temu 5 nowych rozdziałów sagi Pieśni Lodu i Ognia, za które odpowiada sztuczna inteligencja. Fabuła wprawdzie wędruje w nich w dość niespodziewanych kierunkach, lecz niektóre elementy pokrywają się z fanowskimi przewidywaniami.

5 nowych rozdziałów Pieśni Lodu i Ognia, autorstwa sztucznej inteligencji, możecie przeczytać w języku angielskim w tym miejscu.

Zagłosuj

Wolisz oglądać "Grę o Tron" czy czytać "Pieśn Lodu i Ognia"?

RadioZet.pl/AM

Oceń