Słuchaj
Damian Michałowski, Michał Korościel
Konrad Piasecki
Damian Michałowski, Michał Korościel
Marcin Sońta , Mateusz Ptaszyński
Marcin Wojciechowski
Hubert Radzikowski , Justyna Dżbik
Hubert Radzikowski
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Szybkie ładowanie Apple działa lepiej z iPhone'ami, które go nie obsługują

10.10.2017 12:33

Modele iPhone 8 i iPhone 8 Plus zostały po raz pierwszy w historii wyposażone w opcję szybkiego ładowania. Umożliwiająca to ładowarka sprzedawana jest za około 400 zł i jak pokazują testy – działa lepiej z modelami, które opcji quick charge są pozbawione.

Szybkie ładowanie Apple działa lepiej z iPhone'ami, które go nie obsługują fot. kadr z wideo

Pokazał to prosty test – do tej samej szybkiej ładowarki podłączono najpierw całkowicie rozładowany iPhone 8 Plus, z oficjalnym wsparciem dla technologii quick charging, oraz iPhone 7 Plus, który tej możliwości nie obsługuje.

Zmierzenie czasu potrzebnego do całkowitego naładowania akumulatora w poszczególnych modelach przyniosło ciekawe wyniki:

Jak się okazało, starszy iPhone naładował się szybciej, niż nowszy – mimo, że nie obsługiwał technologii quick charging.

Szybką ładowarkę oraz odpowiedni kabel do iPhone’ów należy kupić w sklepie Apple. Cena kompletu to około 388 zł (z kablem o długości 2 metra) lub 438 zł (z kablem dwumetrowym).

Inny gadżet, umożliwiający jednoczesnej ładowanie i słuchanie muzyki na słuchawkach przewodowych, został wyceniony na 140 zł.

Zagłosuj

Korzystasz z szybkiego ładowania?

RadioZET.pl/MT

Oceń