T-Mobile idzie na internetową wojnę. LTE do domu bez limitu transferu

12.09.2017 17:49

45 zł za miesiąc – tyle ma kosztować domowy dostęp do internetu oferowany przze T-Mobile beż żadnych limitów na ściąganie danych. W cenę abonamentu są wliczone raty za punkt dostępowy.

T-Mobile idzie na internetową wojnę. LTE do domu bez limitu transferu fot. RadioZET.pl/MT

Usługa T‑Mobile 1 – INTERNET DOMOWY ma być konkurencją dla tradycyjnych, kablowych łączy internetowych. Operator mobilny, powołując się na dane Komisji Europejskiej, wskazał na problemy Polski z dostępem do szybkich łączy – 1/3 obecnie użytkowanych oferuje przepustowość niższą, niż 10 Mb/s.

Rozwiązaniem tego problemu ma być domowy dostęp do internetu poprzez sieć LTE. T-Mobile zapewnia, że jest to rozwiązanie prostsze i wygodniejsze – wystarczy przynieść do domu zakupiony router podłączyć go do prądu i po 30 sekundach można łączyć się z Internetem przez sieć Wi-Fi.

W T‑Mobile 1 – INTERNET DOMOWY można korzystać z dwóch progów przepustowości łącza:

  • do 20 Mb/s za 45 zł miesięcznie
  • do 60 Mb/s za 55 zł miesięcznie

Odpowiednie opcje będą oferowane klientom po sprawdzeniu na specjalnie przygotowanej do tego mapie zasięgu szybkości osiąganej dla danego adresu – jeśli okaże się, że sygnał jest zbyt słaby, żeby wyciągać powyżej 20 Mb/s, sprzedawcy mają zalecać wzięcie tańszej opcji.

fot. RadioZET.pl/MT

T-Mobile oferuje ponadto możliwość wycofania się z podpisanej umowy przez 30 dni – jeśli okaże się, że jakość usługi na danym terenie jest niezadowalająca, klient może oddać router bez konsekwencji, płacąc tylko za dni, w których korzystał z usługi. Ponadto raz na miesiąc (okres rozliczeniowy) można nieodpłatnie zmienić taryfę – zarówno na droższą, jak i tańszą.

Operator podkreśla, że nie przewiduje pobierania opłaty aktywacyjnej. W ofercie dostępne są dwa routery – Huawei B529, zaprojektowany specjalnie dla operatora (do kupienia podczas zawierania 24-miesięcznej umowy za 199 zł) oraz Huawei B525 (dostępny za złotówkę).

Mimo, że dane przesyłane są przez sieć LTE operator nie wprowadził żadnego limitu na liczbę przesłanych GB.

Z oferty można korzystac od 13 września 2017 roku. T-Mobile ma nadzieję, że każdego dnia skusi się na nią ponad 1000 osób.

Zagłosuj

Jak szybki jest Wasz internet?

RadioZET.pl/MT

Oceń