Słuchaj
Damian Michałowski, Michał Korościel
Konrad Piasecki
Damian Michałowski, Michał Korościel
Marcin Sońta , Mateusz Ptaszyński
Marcin Wojciechowski
Hubert Radzikowski , Justyna Dżbik
Hubert Radzikowski
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

TVP będzie ścigać internetowych piratów

19.06.2017 11:16

Kończą się czasy, gdy programy TVP można było obejrzeć na przykład w serwisie YouTube – nadawca wynajmie przedsiębiorstwo do odnajdywania i usuwania nielegalnie udostępnionych audycji. Piraci mają być podawani do sądu.

TVP będzie ścigać internetowych piratów fot. materiały prasowe

Przedsiębiorstwo, którego zadaniem będzie walczenie w imieniu TVP z internetowym piractwem zostanie wyłonione na drodze przetargu. Zakres działań antypirackich obejmuje wyszukiwanie nielegalnie udostępnionych treści, wysyłanie żądania ich usunięcia oraz dostarczanie do telewizji publiczne danych osób, które udostępniły objęte prawem autorskim materiały.

- Przedmiotem zamówienia jest dostarczanie usługi polegającej na wykrywaniu i przeciwdziałaniu nielegalnej eksploatacji i udostępnianiu w sieci Internet utworów i nadań produkcji audiowizualnych, do których prawa autorskie przysługują Telewizji Polskiej S.A. lub do których Telewizja Polska S.A. jest uprawniona podejmować takie działania w związku z zawartymi umowami, przez okres 12 miesięcy – czytamy w Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia.

TVP zależy na usunięciu z internetu pirackich treści, gdy liczy na przyciągnięcie widzów na własny serwis z wideo na żądanie. Nadawca liczy, że zamiast YouTube oglądający będą odwiedzać prowadzony przez telewizję publiczną serwis VoD.

Stacja chce konkurować jak równy z równym z Netfliksem – w tym celu udostępniła między innymi do oglądania za darmo swoje kultowe seriale.

Zagłosuj

Gdzie w internecie oglądasz programy TVP?

RadioZET.pl/MT

Oceń