Ta lodówka na zawołanie przynosi piwo

04.09.2017 13:33

Nie trzeba już będzie wstawać od telewizora, żeby sięgnąć po zimny trunek – nowa, mobilna lodówka przyjedzie do właściciela. Wystarczy ją zawołać.

Ta lodówka na zawołanie przynosi piwo fot. kadr z wideo

Prototyp autonomicznej chłodziarki został zaprezentowany na targach IFA 2017 przez Panasonic. Mała gabarytowo lodówka potrafi opuścić wyznaczone dla niej miejsca w kuchni i podjechać do właściciela.

Gadżet powstał z myślą o ludziach starszych i niepełnosprawnych ruchowo – starzejące się japońskie społeczeństwo liczy na to, że roboty i inteligentne sprzęty domowe będą w stanie zapewnić odpowiednią opiekę dla seniorów.

Lodówka reagująca na przywoływanie sprawdziłaby się jednak nie tylko u staruszków – zapewne byłaby hitem wśród kibiców, którzy czuliby pragnienie, ale nie chcieliby uronić nawet najmniejszego fragmentu oglądanego meczu.

Co ciekawe, podstawa odpowiedzialna za poruszanie się lodówki może pełnić przy okazji rolę odkurzacza, inżynierowie Panasonica zastanawiają się zaś z kolei nad wyposażeniem konstrukcji w podgrzewany blat, tak by lodówka mogła serwować także gorące dania.

Zagłosuj

Przydałaby się Wam taka lodówka?

RadioZET.pl/MT

Oceń