Ta poduszka pozostanie chłodna podczas naszego snu

14.09.2017 14:40

Jeśli zawsze denerwowało Was to, że poduszka na której śpicie szybko staje się za ciepła, to w takim razie ten gadżet z Kickstartera na pewno Wam zaimponuje.

Pomysł na to niemalże rewolucyjne urządzenie jest bardzo prosty - poduszka ma cały czas pozostawać w optymalnej dla nas temperaturze, żebyśmy mogli łatwiej i przyjemniej zasnąć.

Jej mechanizm to zasadniczo pojemnik z wodą okryty pianką, wykorzystywaną w poduszkach z pamięcią kształtu. Wszystko jednak otoczone jest szeregiem rurek, w które specjalny mechanizm wprowadza w cyrkulację wodę jednocześnie starając się dopasować temperaturę poduszki. Dodane do całości czujniki temperatury, mogą być podłączone do specjalnej aplikacji, która będzie analizować nasz sen.

poduszka

Specjalny algorytm dodatkowo będzie regulować temperaturę poduszki na podstawie naszych zachowań i będzie zapamiętywać nasze reakcje. Niestety jeśli jesteście zaciekawieni tym pomysłem, to cena finalnego produktu, który obecnie jest dostępny w ramach kampanii na Kickstarterze, wynosi 400$ (ok. 1450 złotych).
To całkiem spora kwota jak za poduszkę, lecz jeśli pomyślimy o tym produkcie, jak o nowoczesnym gadżecie, który sprawi, że już nigdy nie będziecie musieli przekręcać poduszki na drugą stronę, po której jest chłodniejsza - to zaczyna to być całkiem rozsądnym progiem cenowym. O ile oczywiście producenci dotrzymają swojej obietnicy i poduszka faktycznie będzie zawsze chłodna, a przede wszystkim - będzie wygodna. 

Zagłosuj

Przydałaby Ci się taka poduszka?

RadioZet.pl/AM

Oceń