Słuchaj
Damian Michałowski, Michał Korościel
Konrad Piasecki
Damian Michałowski, Michał Korościel
Marcin Sońta , Mateusz Ptaszyński
Marcin Wojciechowski
Justyna Dżbik, Marcin Łukasik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Tak może wyglądać kolejny Firefox - nadchodzą zmiany

03.04.2017 09:36

Nowy interfejs Firefoksa nosi nazwę "Photon" i wygląda całkiem rewolucyjnie w stosunku do obecnej wersji przeglądarki.

Tak może wyglądać kolejny Firefox - nadchodzą zmiany fot. Mozilla

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem Mozilli to 57. wersja przeglądarki otrzyma poważne zmiany (aktualnie najnowsze wydanie posiada numer 52.).

firefox_1

Prócz nieco zmienionego interfejsu, w którym zmian doczekałby się górny pasek nawigacji, jak możecie zobaczyć na powyższej grafice (w tym pasek adresu przeniesiony na środek), nowy Firefox ma przede wszystkim doczekać się zmian w kodzie źródłowym.

Mozilla widzi postęp jaki dokonuje konkurencja, więc nie może pozostać w letargu i poważnie się zbroi. Klasyczne dodatki dla Firefoksa nie będą już działać w nowej wersji przeglądarki. Mozilla porzuci je na rzecz "WebExtensions", czyli nowego standardu dodatków opartych o nowe API.

firefox_3

Firefox ma również zostać usprawniony o nowe funkcje, w tym opcje udostępniania linków ze specjalnej rozwijanej listy przy pasku adresu (zapis do Pocket, do innego urządzenia lub nawet zrobienie "screenshota" całej strony). Przeglądarka ma również otrzymać specjalny interaktywny tutorial, dzięki któremu skonfigurujemy przeglądarkę do naszych potrzeb i połączymy ją z usługą synchronizującą ustawienia.

firefox_2

Jeśli jednak używacie aktualnie przeglądarki Mozilla Firefox i nie posiadacie jej nowej wersji - warto ją zainstalować. Ilość usprawnień i poprawek bezpieczeństwa sprawiają, że naprawdę warto zaktualizować tę aplikację.

Zagłosuj

Sądzisz, że Mozilla rozwija Firefoksa w dobrym kierunku?

RadioZet.pl/ghacks.net/AM

Oceń