Tak może wyglądać następny smartfon Nokii

19.09.2017 14:00

Pierwsze rendery Nokii 9 zaczynają wyciekać do sieci.

Tak może wyglądać następny smartfon Nokii fot. phonearena/Waqar Khan

Nokia 9 miałaby być dla marki tym samym, czym jest Galaxy Note 8 dla Samsunga, iPhone X dla Apple, czy V30 dla LG. To smartfon, który ma zaoferować nieco więcej w stosunku do dotychczasowego flagowca marki - w tym przypadku byłaby to Nokia 8, zostawiając jednocześnie kluczowe podzespoły w niezmienionej formie.

HMD Global wprowadzając na rynek Nokię 9 ma nadzieję trafić do osób, które wymagają nieco bardziej prestiżowego urządzenia.

W stosunku do Nokii 8 wyposażonej już w bardzo dobre parametry sprzętowe, w tym obecnie najwydajniejszy układ na rynku - Snapdragon 835, Nokia 9 posiadałaby przede wszystkim lepszej jakości ekran. Ramki wokół wyświetlacza zostałyby znacznie pomniejszone - rozwiązanie to jest zbliżone do technologii, którą obecnie proponuje Samsung w Galaxy S8 i Galaxy Note 8, a dodatkowo uzyskałby o wiele lepszą jakość, dzięki zastosowaniu panelu OLED.

Smartfon, według doniesień, wyposażony zostanie w większą ilość pamięci - na pokładzie znajdziemy 6 lub nawet 8 GB pamięci operacyjnej i 128 GB pamięci wewnętrznej na system i dane. Aparat ponownie byłby wyposażony w optykę od Zeissa i podobnie jak Nokia 8, czerpałby dodatkowe korzyści z podwójnego układu matryc.

Patrząc na obecne ceny nowych smartfonów wydawanych pod marką Nokia - cena Nokii 9, jako tego bardziej prestiżowego smartfona, mogłaby być mocno konkurencyjna. Powinniśmy się więc spodziewać, że będzie dostępna na polskim rynku w cenie o kilkaset złotych niższej od produktów Samsunga, LG, a już na pewno Apple, czyli w granicach od 3 do 3 i pół tysiąca złotych.

Zagłosuj

Podoba Ci się wygląd Nokii 9?

RadioZet.pl/phonearena/Waqar Khan/AM

Oceń