Słuchaj
Michał Korościel, Damian Michałowski
Michał Korościel, Damian Michałowski
Aga Kołodziejska
Marcin Sońta , Mateusz Ptaszyński
Marcin Wojciechowski
Marcin Wojciechowski
Hubert Radzikowski
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Tak wygląda VR według Microsoftu - zobacz niesamowity zwiastun

12.05.2017 13:21

Wraz z kwietniową aktualizacją dla Windows 10 Microsoft wprowadził oficjalne wsparcie dla technologii wirtualnej i rozszerzonej rzeczywistości. Niedługo na rynku zadebiutują pierwsze, oficjalne urządzenia, które będą w stanie ją wykorzystać.

Tak wygląda VR według Microsoftu - zobacz niesamowity zwiastun fot. Microsoft
Zagłosuj

Testowałeś już jakiś hełm VR?

Dalszy rozwój możliwości wirtualnej i rozszerzonej rzeczywistości Microsoft zapowiedział w kolejnej, dużej aktualizacji dla Windows 10 - więcej przeczytacie tutaj. Natomiast już bardzo niedługo będziemy mogli kupić w przystępnych cenach hełmy VR o naprawdę dużych możliwościach. Zanim jednak napiszemy o nich, zobaczcie ten niesamowity materiał wideo, na którym Microsoft przedstawia swoją wizję, jak to wszystko będzie wyglądać w akcji.

Pierwszymi hełmami VR, jakie wykorzystają technologię mieszanej rzeczywistości zaprezentowanej przez Microsoft (łączy wirtualną i rozszerzoną rzeczywistość - wewnątrz VR widać niektóre elementy otoczenia), będą urządzenia od firm Acer i HP.

hp vr

Co ciekawe, urządzenia są już dostępne w przedsprzedaży dla deweloperów i osób chcących tworzyć na nie aplikacje - zapłacimy 299$ za hełm od Acera, a hełm HP to koszt 329$.

acer vr

Ponadto Acer w ofercie ma również specjalny zestaw za 399$, w skład którego prócz hełmu wejdą również specjalne kontrolery ruchowe, którymi będziemy mogli wchodzić w interakcje z wirtualnym światem. Około 1600 złotych za pełnię doświadczeń VR na komputerze - to całkiem atrakcyjna oferta, znacznie tańsza od obecnie dostępnych rozwiązań, a ponadto posiadająca nieco lepsze parametry.

Urządzenia zadebiutują na rynku pod koniec tego roku, zapewne już po premierze kolejnej aktualizacji dla Windows 10.

Zagłosuj

Planujesz kupić jakiś hełm VR?

RadioZet.pl/AM

Oceń