Tak wygląda flagowa Nokia - z aparatami od Zeissa

18.07.2017 10:10

Nokia 8 ma być pierwszym smartfonem, który skorzysta ze współpracy HMD Global i Zeiss.

Tak wygląda flagowa Nokia - z aparatami od Zeissa fot. Nokia / venturebeat

Nokia w czasach klasycznych telefonów komórkowych znana była z wykonywania dobrej jakości zdjęć na tle konkurencji, co po części zawdzięcza właśnie dzięki współpracy z Zeissem.

Po podpisaniu kontraktu o współpracy między markami, na rynek trafi kolejny smartfon Nokii wyposażony w optykę tej niemieckiej firmy.

Nokia 8 ma być pierwszym, w pełni flagowym smartfonem z nowej linii urządzeń. Oznacza to, że będzie posiadać podzespoły z najwyższej półki, a optyka Zeissa na pewno do nich będzie należeć.

Dzięki przeciekom możemy teraz zobaczyć Nokię 8 w całej okazałości. Smartfon idealnie wpisuje się w linię nowych urządzeń, a obłe kształty obudowy w połączeniu z metalową, wysokiej jakości obudową na pewno mogą przypaść wielu osobom do gustu.

nokia8

Jeśli chodzi o ogólne parametry urządzenia to znajdziemy tutaj obecnie najmocniejszy układ na rynku - Snapdragon 835, który ma być wsparty 4 lub 6 GB pamięci RAM (w zależności od wersji urządzenia), a także 64 GB pamięci wewnętrznej. Smartfon ma zadebiutować w 3 wersjach kolorystycznych - niebieskiej, srebrnej i złotej. Główną atrakcją i czynnikiem, jaki wyróżni Nokię 8, będzie niewątpliwie jej główna kamera.

Zagłosuj

Podoba Ci się nowa Nokia?

Tylni aparat, jaki znajdziemy w Nokii 8, będzie wyposażony w podwójną optykę, która powinna usprawnić jakość wykonywanych zdjęć. Według doniesień będą to dwie 13-megapikselowe matryce, a więc o ile nie będą mocno wyróżniać się od konkurencji pod tym względem, tak już optyka od Carl Zeissa może pomóc w osiągnięciu naprawdę wysokiej jakości zdjęć i wideo. O końcowym efekcie dowiemy się całkiem niedługo - Nokia 8 ma zadebiutować bowiem już 31 lipca.

Przy okazji dowiedzieliśmy się nieco o planach firmy na nowe telefony, które nie tylko będą tanie, lecz również bardzo funkcjonalne, jeśli ktoś nie szuka funkcjonalności dostępnych w smartfonach. Nokia 105 i 130 już wkrótce będą dostępne na naszym rynku w bardzo atrakcyjnych cenach.

RadioZet.pl/venturebeat/AM

Oceń