Tak wygląda smartfon od producenta kamer filmowych

03.08.2017 09:20

Prototyp urządzenia został zaprezentowany na materiale wideo.

Tak wygląda smartfon od producenta kamer filmowych

RED Hydrogen przypomina nieco zmodyfikowaną wersję rozwiązania Motoroli - Moto Z2. Urządzenie posiada miejsce na podłączenie dodatkowych akcesoriów, zwiększających jego możliwości, układ podwójnych kamer na tylnej ściance, a także wysokiej jakości materiały użyte do obłożenia całego smartfona, które nadają mu unikatowego wyglądu.

Ramka smartfona została wykonana z wysokiej jakości materiałów - w materiale poniżej pada informacja o wykorzystaniu kevlaru. Specjalne wykończenie krawędzi pozwala na stabilne trzymanie smartfona w dłoni i o ile wyglądało to nieco dziwnie na prezentowanych wcześniej renderach smartfona, w rzeczywistości wygląda znacznie lepiej - duża w tym zasługa zastosowanych materiałów.

RED Hydrogen, dzięki swojemu pochodzeniu, posiada również dedykowany przycisk nagrywania umieszczony na prawej krawędzi. Wprawdzie to tylko szczegół, lecz jeśli przeznaczeniem smartfona ma być nagrywanie wideo, będzie to bardzo przydatna funkcjonalność.

Hydrogen One ma się wyróżniać nowoczesną technologią wyświetlacza. Dzięki zastosowaniu holograficznej matrycy, użytkownicy będą mogli oglądać treści zarówno w standardowym 2D, jak również 3D i tym bardziej VR. Z informacji, które przekazano nt. specyfikacji wynika, że ekran będzie mieć 5,7 cala i możemy spodziewać się, że będzie posiadać odpowiednio wysoką rozdzielczość.

Urządzenie jednak nie będzie należeć do najtańszych - wersja RED Hydrogen One z aluminiową obudową ma kosztować 1195 dolarów (ok. 4500 zł bez VAT) lub 1595 dolarów za wersję z tytanową obudową (ok. 5900 zł bez VAT). Więcej szczegółów na temat specyfikacji urządzenia i jego finalnego wyglądu mamy dowiedzieć się w późniejszym terminie.

Zagłosuj

Używasz smartfona do nagrywania filmów?

RadioZet.pl/AM

Oceń