Taksówkarze podpatrzyli Ubera. Tańsze kursy w Warszawie

14.09.2017 12:30

Dzięki aplikacji mytaxi korzystanie z przejazdów taksówką będzie tańsze – w programie pokazała się funkcja oferowana do tej pory przez największego wroga taksówkarzy, Ubera.

Taksówkarze podpatrzyli Ubera. Tańsze kursy w Warszawie fot. materiały prasowe

Program mytaxi przeznaczony jest na smartfony – umożliwia wzywanie taksówek oraz rozliczanie się za dokonane przejazdy. Nowością w programie jest funkcja współdzielenia kursu lub jego części. Usługa została uruchomiona pilotażowo w Warszawie.

Według zapewnień twórców aplikacji, współdzielony przejazd taksówką ma być o 40% tańszy niż samodzielny kurs. Pasażerowie, których wyznaczeniem na postawie miejsca startu oraz docelowego zajmie się aplikacja, podzielą się opłatą startową oraz kwotą za wspólnie przejechany dystans. W ramach usługi, nazwanej mytaxi match, kursować mają kierowcy ze stawkami nie większymi niż 2 zł za kilometr.

fot. materiały prasowe

Jeśli aplikacji nie uda się odnaleźć współpasażera dla zamówionego przejazdu, klientowi jadącemu w pojedynkę zostanie przyznany rabat w wysokości 25%.

Warszawa została wybrana przez nas jako miasto z potencjałem dla mytaxi match . Liczba taksówek w stolicy Polski wynosi 11.000 i jest zbliżona do liczby taksówek w Nowym Jorku. Jest to miasto, w którym mytaxi realizuje bardzo dużo kursów, a według naszych danych wiele z nich odbywa się w podobnych kierunkach, o tej samej porze – tłumacz Krzysztof Urban, dyrektor zarządzający mytaxi w Polsce.

Przez pierwsze 4 tygodnie od startu nowej usługi, zamówienie współdzielonego przejazdu z mytaxi match będzie możliwe przez 24 godziny, 7 dni w tygodniu, na terenie prawie całej Warszawy (z pominięciem kilku obrzeżnych dzielnic). Jej dalszy rozwój jest uzależniony od zainteresowania i danych, które zostaną zebrane w pierwszych tygodniach pilotażu usługi.

fot. materiały prasowe

Aby zamówić przejazd z mytaxi match, należy:

  • pobrać mytaxi (dostępna w App Store, Google Play) i zarejestrować się
  • dodać „Sposób Płatności” (PayPal, Visa, Mastercard, American Express)
  • wybrać suwakiem na głównym ekranie funkcję „match”
  • wpisać adres docelowy i zamówić taksówkę
Zagłosuj

Czym wolicie jeździć?

RadioZET.pl/MT

Oceń