Tani aparat do fotografii natychmiastowej od Kodaka już w sprzedaży

03.11.2017 12:02

Urządzenie może być hitem wśród prezentów świątecznych dla fotografów-amatorów.

Tani aparat do fotografii natychmiastowej od Kodaka już w sprzedaży fot. Kodak

Rozwiązanie zaproponowane przez Kodaka jest zarówno tanie, jak i wnosi nieco nowoczesnej technologii do rozwiązań już dostępnych na rynku.

Kodak Printomatic to naprawdę stylowe rozwiązanie - w porównaniu do produktów konkurencji urządzenie posiada minimalistyczny wygląd, a prostokątna bryła sprawia, że urządzenie powinno spodobać się każdemu (czego nie można powiedzieć o dziwnej bryle Instaxów Mini od Fujifilm).

Aparat dostępny będzie w dwóch wersjach kolorystycznych - biało-żółtej i biało-szarej. Kiedy informowaliśmy o zapowiedzi tego urządzenia, byliśmy zachwyceni jego ceną - na Amerykańskim rynku debiutuje w cenie 69 dolarów (ok. 255 złotych). W Polsce z uwagi na lokalne podatki będzie nieco drożej - 399 złotych, lecz to i tak atrakcyjna cena jak za tego typu urządzenie, a pewnie przy okazji świątecznych promocji markety nieco obniżą sugerowany próg cenowy.

To, co wyróżnia Kodaka Printomatic od innych urządzeń, to jego dodatkowa funkcjonalność - aparat nie tylko potrafi drukować wykonywane zdjęcia na specjalnym papierze, lecz również zapisuje je na karcie pamięci w formie cyfrowej kopii. Urządzenie drukuje zdjęcia na zupełnie nowym formacie opracowanym przez firmę fotograficzną - Kodak Zinc to arkusze 2 na 3 cale, które do druku nie wymagają użycia tuszu. Producent zapewnia, że są bardzo wytrzymałe - nie straszna im woda czy próba rozerwania. Dodatkowo zdjęcia można wykorzystać jako naklejki, dzięki specjalnej przylepnej powłoce umieszczonej pod folią ochronną. Ta jakość niestety kosztuje - pakiet 20 arkuszy kosztować będzie w Polsce 59 złotych, natomiast pakiet 50 sztuk to wydatek 145 złotych. Pomysł na przechowywanie zdjęć na karcie pamięci może być więc całkiem opłacalnym zabiegiem.

Urządzenie jest pierwszym z nowej linii urządzeń tego typu od firmy Kodak, możemy się więc spodziewać, że wkrótce na rynek trafią bardziej zaawansowane aparaty natychmiastowe sygnowane tą marką. Urządzenie z wyświetlaczem i możliwością zarządzania zapisanych zdjęć na pewno trafiłoby w gusta użytkowników, którzy wymagają trochę więcej od aparatów.

Zagłosuj

Ciekawsza według Ciebie jest fizyczna czy cyfrowa wersja zdjęcia?

RadioZet.pl/AM
Akcesoria do aparatów i kamer.

Co wiesz o telefonii? Sprawdź swoją wiedzę w naszym Quizie:

Oceń