Słuchaj
Damian Michałowski, Michał Korościel
Konrad Piasecki
Damian Michałowski, Michał Korościel
Marcin Sońta , Mateusz Ptaszyński
Marcin Wojciechowski
Hubert Radzikowski , Justyna Dżbik
Hubert Radzikowski
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Tani laptop w Biedronce. Co dostaniemy za 699zł? [Galeria]

02.10.2017 12:24

Od 2 października w sieci sklepów Biedronka dostępny będzie tani laptop od polskiego producenta. Do jakich zastosowań będzie można go wykorzystać?

Tani laptop w Biedronce. Co dostaniemy za 699zł? [Galeria]

Kiano SlimNote 14.1+ to kolejna propozycja od polskiego producenta na tani laptop dla każdego.

Komputer jest ulepszoną wersją poprzednika, który dzięki posiadaniu 4 GB pamięci RAM (zamiast 2 GB), będzie pozwalał na lepszą pracę wielozadaniową.

Nie powinniśmy spodziewać się, że z laptopem z tego progu cenowego będziemy mogli zagrać w najnowsze, wymagające tytuły growe lub zajmiemy się profesjonalnym montażem wideo. Komputery tego typu to duchowi spadkobiercy tzw. netbooków, czyli komputerów stworzonych głownie z myślą o przeglądaniu sieci.

Z niskonapięciowym procesorem Intel X5 Z8350 z powodzeniem będziemy mogli odebrać pocztę, przeglądać Facebooka, obejrzeć nowe filmiki na YouTube, czy popracować na programach biurowych jak Microsoft Office lub od czasu do czasu rozerwać się przy prostej grze, jak Pasjans, czy Minecraft.

Problemem jednak może być mała pojemność zamontowanego dysku na system - 32 GB, co może sprawić problemy z instalacją niektórych aplikacji, nawet jeśli rozszerzymy pamięć dodatkowym miejscem na dane, dzięki wbudowanemu czytnikowi kart MicroSD lub wykorzystując dysk zewnętrzny na USB.

Pojemna bateria 10 000 mAh w połączeniu z niskonapięciowym procesorem powinna zapewnić urządzeniu długą pracę bez zasilania, co może być olbrzymią zaletą dla osób, które muszą korzystać z komputera w podróży lub dla studentów używających laptopa podczas zajęć.

Pełna specyfikacja laptopa Kiano SlimNote 14.1+ dostępna jest poniżej:

  • System: Windows 10 Home Edition
  • Procesor: Intel Z8350, 4-rdzenie, od 1,44 GHz do 1,92 GHz
  • Ekran: 14,1", 1336 na 768 pikseli
  • Pamięć: 4 GB RAM
  • Dysk: 32 GB eMMC
  • Bateria: 10 000 mAh, akumulator Li-Poly
  • Inne: Wi-Fi 802.11 b/g/n, Bluetooth 4.0, kamerka 0,3 Mpix, mini-HDMI, USB 2.0, USB 3.0, czytnik MicroSD
  • Wymiary: 327 na 216 na 20 mm
  • Waga: 1390 g

Kiano SlimNote 14.1+ na pewno jest stylowym urządzeniem, jednak posiada kilka wad, które mogą odrzucić bardziej profesjonalnych użytkowników. Jeśli jednak szukamy komputera do przeglądania sieci i oglądania materiałów rozrywkowych, ten laptop - zwłaszcza za cenę 699 złotych, gdy nie mamy zbyt dużego budżetu - może okazać się strzałem w dziesiątkę.

Zagłosuj

Uważasz, że warto kupić ten komputer za 699zł?

RadioZet.pl/AM

Oceń