Słuchaj
Damian Michałowski, Michał Korościel
Konrad Piasecki
Damian Michałowski, Michał Korościel
Marcin Sońta , Mateusz Ptaszyński
Marcin Wojciechowski
Hubert Radzikowski , Justyna Dżbik
Hubert Radzikowski
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Te dania możesz ugotować w pralce

05.04.2017 13:40

W dzisiejszych zabieganych czasach każda minuta jest na wagę złota. Nic więc dziwnego, że powstał wynalazek pozwalający na gotowanie obiadu w... pralce.

Te dania możesz ugotować w pralce fot. Gray Design

I to nie byle jakiego obiadu – potrawy powstają zgodnie z wymogami sous-vide, czyli wolno gotowanych, próżniowo zapakowanych dań, które dzięki takiemu procesowi przygotowania zachowują naturalny smak i jakość.

Zamiast jednak wrzucać je na długie godziny do garnka i sprawdzać pieczołowicie, czy woda nie jest za zimna lub zbyt gorąca (w zależności od potrawy powinno się ją przyrządzać w stałej temperaturze między 50 a 95 stopniami Celsjusza), można skorzystać z hermetycznych i wodoodpornych torebek Sous La Vie i przyrządzenie obiadu załatwić przy okazji wstawiania prania.

Sposób przygotowania potraw w pralce oznaczany jest analogicznie, jak instrukcja prania – metka przy daniu podanej zalecany program pracy oraz jego długość, znajduje się na niej także informacja o dokładnym składzie i kaloryczności pożywienia.

fot. Gray Design

Twórca zaleca Sous La Vie zaleca między innymi, żeby potrawy mięsne gotować w programie dla tworzyw sztucznych, warzywa zaś wyjdą najlepiej po upraniu ich razem z ubraniami bawełnianymi.

Możliwość gotowania obiadu w pralce w zupełnie innym świetle stawia doniesienia o tym, że według obowiązującego w Polsce prawa budowlanego trzymanie pralki w kuchni jest nielegalne.

Dań do gotowania w pralce nie można kupić – to projekt artystyczny, który powstał na Bezalel Academy of Arts and Design w Jerozolimie. Rozwiązanie jest jednak jak najbardziej funkcjonalne i nic nie stoi na przeszkodzie, żeby wprowadzić je do sprzedaży.

Zagłosuj

Najbardziej lubię gotować:

RadioZET.pl/MT

Oceń