Te smartfony posiadają podwójny przedni aparat do selfie

18.08.2017 12:50

ASUS dostrzega silne zainteresowanie klientów, którzy chcą robić dobrej jakości zdjęcia przednim aparatem i idzie o krok do przodu.

Te smartfony posiadają podwójny przedni aparat do selfie fot. ASUS

Stosowanie podwójnego układu kamer w nowych smartfonach już nikogo nie dziwi. Producenci mogą zwiększyć jakość wykonywanych zdjęć przez małe matryce smartfonowych aparatów, dzięki systemowi dual-camera. Polega on na podzieleniu procesu wykonywania ujęć na 2 osobne matryce - kolorową, której zadanie to przechwytywanie informacji o kolorach i ich nasyceniu i czarno-białą, która dba o odpowiedni kontrast.

zen

Rozwiązanie zastosowane w nowych Zenfone'ach jest jednak zgoła inne i podążając za trendem rozpoczętym przez LG, smartfony ASUSa wyposażone będą w 2 osobne matryce - jedną do robienia klasycznych zdjęć, a drugą szerokokątną (120 stopni), która obejmie więcej w kadrze. Niezwykłe jest jednak zastosowanie ich na przedniej ściance smartfonów - pozwoli to, jak określa producent, na robienie świetnej jakości "selfie" (zdjęć robionych sobie samemu) i "welfie" (zdjęć robionych grupie osób). 

Zenfone 4 Selfie i Zenfone 4 Selfie Pro to smartfony, które wpasowują się stylistyką w obecną linię urządzeń ASUSA z linii Zenfone. Parametry sprzętowe sugerują przyzwoitą półkę cenową (amerykańska cena ustalona na poziomie 279$ za wersję Selfie i 379$ za wersję Selfie Pro), lecz solidne usprawnienia w stosunku do innych urządzeń z tej półki cenowej, jak 4 GB pamięci RAM i 64 GB pamięci wewnętrznej, stawiają je w lepszym świetle niż konkurencyjne urządzenia.

Zenfone 4 Selfie posiada układ Snapdragon 430 z aparatem 16 Mpix, natomiast przednia kamera to układ dual-camera 20 Mpix i 8 Mpix z nagrywaniem wideo w Full HD.

Zenfone 4 Selfie Pro to mocniejszy procesor - Snapdragon 625 z aparatem 16 Mpix, lecz tutaj przednia kamera posiada układ złożony z 12 Mpix i 12 Mpix i umożliwia nagrywanie w rozdzielczości 4K.

Inną ideologię przyjął producent MEIZU, którego smartfon będzie posiadał specjalny, dodatkowy ekran, który umieszczony na tyle smartfona, pozwoli na zobaczenie siebie i kadrowanego otoczenia w głównej kamerze smartfona.

Zagłosuj

Zależy Ci na dobrej jakości przedniego aparatu w smartfonie?

RadioZet.pl/AM

Oceń