Słuchaj
Aga Kołodziejska, Tomek Florkiewicz
Konrad Piasecki
Aga Kołodziejska, Tomek Florkiewicz
Mateusz Ptaszyński
Marcin Wojciechowski
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Te smartfony posiadają podwójny przedni aparat do selfie

18.08.2017 12:50

ASUS dostrzega silne zainteresowanie klientów, którzy chcą robić dobrej jakości zdjęcia przednim aparatem i idzie o krok do przodu.

Te smartfony posiadają podwójny przedni aparat do selfie fot. ASUS

Stosowanie podwójnego układu kamer w nowych smartfonach już nikogo nie dziwi. Producenci mogą zwiększyć jakość wykonywanych zdjęć przez małe matryce smartfonowych aparatów, dzięki systemowi dual-camera. Polega on na podzieleniu procesu wykonywania ujęć na 2 osobne matryce - kolorową, której zadanie to przechwytywanie informacji o kolorach i ich nasyceniu i czarno-białą, która dba o odpowiedni kontrast.

zen

Rozwiązanie zastosowane w nowych Zenfone'ach jest jednak zgoła inne i podążając za trendem rozpoczętym przez LG, smartfony ASUSa wyposażone będą w 2 osobne matryce - jedną do robienia klasycznych zdjęć, a drugą szerokokątną (120 stopni), która obejmie więcej w kadrze. Niezwykłe jest jednak zastosowanie ich na przedniej ściance smartfonów - pozwoli to, jak określa producent, na robienie świetnej jakości "selfie" (zdjęć robionych sobie samemu) i "welfie" (zdjęć robionych grupie osób). 

Zenfone 4 Selfie i Zenfone 4 Selfie Pro to smartfony, które wpasowują się stylistyką w obecną linię urządzeń ASUSA z linii Zenfone. Parametry sprzętowe sugerują przyzwoitą półkę cenową (amerykańska cena ustalona na poziomie 279$ za wersję Selfie i 379$ za wersję Selfie Pro), lecz solidne usprawnienia w stosunku do innych urządzeń z tej półki cenowej, jak 4 GB pamięci RAM i 64 GB pamięci wewnętrznej, stawiają je w lepszym świetle niż konkurencyjne urządzenia.

Zenfone 4 Selfie posiada układ Snapdragon 430 z aparatem 16 Mpix, natomiast przednia kamera to układ dual-camera 20 Mpix i 8 Mpix z nagrywaniem wideo w Full HD.

Zenfone 4 Selfie Pro to mocniejszy procesor - Snapdragon 625 z aparatem 16 Mpix, lecz tutaj przednia kamera posiada układ złożony z 12 Mpix i 12 Mpix i umożliwia nagrywanie w rozdzielczości 4K.

Inną ideologię przyjął producent MEIZU, którego smartfon będzie posiadał specjalny, dodatkowy ekran, który umieszczony na tyle smartfona, pozwoli na zobaczenie siebie i kadrowanego otoczenia w głównej kamerze smartfona.

Zagłosuj

Zależy Ci na dobrej jakości przedniego aparatu w smartfonie?

RadioZet.pl/AM

Oceń