Technologiczna niespodzianka dla wszystkich klientów IKEA

11.09.2017 14:00

IKEA pracuje nad aplikacją mobilną, która za sprawą nowoczesnej technologii wirtualnie ustawi meble w naszych domach.

Technologiczna niespodzianka dla wszystkich klientów IKEA fot. IKEA

Duży rozwój rzeczywistości rozszerzonej (Augmented Reality) pozwala na stworzenie w aplikacjach mobilnych rzeczy, które kilka lat temu można było zobaczyć jedynie w filmach science-fiction. Swoją aplikację, wykorzystującą tę nowoczesną technologię, chce mieć sieć IKEA, która o pomoc poprosiła Apple.

Aplikacja IKEI ma wykorzystywać nowoczesne API od Apple - ARKit, które pozwala na łatwą implementację technologii rzeczywistości rozszerzonej, wykorzystującej między innymi możliwości wbudowanych w iPhone'y i iPady kamer, na mobilnych urządzeniach z systemem iOS.

"To pierwsza aplikacja, która pozwoli klientom wykorzystać rozszerzoną rzeczywistość do sprawdzenia jak meble będą wyglądać w ich pomieszczeniach, zanim zdecydują się na ich zakup." - zapowiedział funkcjonalność aplikacji Michael Valdsgaard, lider cyfrowej transformacji w IKEA.

Nowa aplikacja ma zadebiutować na urządzeniach z iOS już w październiku, kiedy pojawi się nowa wersja systemu mobilnego Apple - iOS 11. Na szczęście IKEA postanowiła zapowiedzieć swoją aplikację odpowiednio wcześniej. Firma Apple udowodniła już, jak trudno zachować nowości w sekrecie, czego dowodem może być ogromny wyciek informacji o zapowiedziach firmy, które planowane są na konferencję mającą odbyć się 12 września

Zagłosuj

Wypróbujesz aplikację IKEA?

RadioZet.pl/AM

Oceń