Tegoroczne iPhone'y mogą nie dorównać sprzedaży poprzednikom

28.12.2017 12:04

Czyżby Apple "przejadło się" klientom?

Tegoroczne iPhone'y mogą nie dorównać sprzedaży poprzednikom fot. Apple

Z zebranych danych z rynku Stanów Zjednoczonych (badano okres do 3 grudnia) wynika, że tegoroczne modele sprzętu od Apple - iPhone 8, iPhone 8 Plus i iPhone X, mogą nie dorównać liczbie sprzedanych urządzeń z poprzednich lat.

Na całość może składać się kilka czynników, w tym zdezorientowanie postępowaniem Apple z wypuszczeniem nie dwóch, lecz aż 3 urządzeń z linii iPhone, z czego główne dwa z góry skazane były na niższą sprzedaż - każdy wyczekiwał lepszego i bardziej nowoczesnego iPhone'a X.

iphx

Wraz z premierą iPhone'a X pojawiła się jednak kolejna bariera dla klientów - urządzenie wyszło dużo później, niż wcześniejsze modele, a jego wysoka cena (999$ na rynku amerykańskim) mogła okazać się po prostu zbyt duża dla potencjalnego konsumenta.

Część użytkowników, którzy posiadają poprzednie urządzenia firmy, może więc wstrzymywać się z zakupem nowego telefonu aż spadną ceny obecnych modeli lub poczeka dodatkowy rok na poważniejszy skok technologiczny.

Podane powyżej wyniki sprzedaży nie oznaczają, że Apple ma się źle - wręcz przeciwnie. Zyski ze swoich urządzeń firma generuje nie tylko sprzedając nowe modele, ale również pobierając prowizję za oprogramowanie czy filmy i muzykę dostępne w ich cyfrowych sklepach.

Apple ma jednak pewien problem z określeniem jasnej wizji, którą mogliby sprzedać swoim klientom - duża liczba wpadek, w tym problemy z ich oprogramowaniem, mogą sprawić, że klienci spróbują sięgnąć po produkty konkurencji.

Zagłosuj

Kupiłeś tegoroczny model iPhone'a?

RadioZet.pl/AM

Oceń