Ten aparat cyfrowy zamontujesz na swoich okularach

08.11.2017 12:46

Niezwykle łatwo dojrzeć inspiracje tego projektu na Google Glass, jednak rozwiązanie Olympusa jest raczej dużo bardziej toporne.

Ten aparat cyfrowy zamontujesz na swoich okularach fot. Olympus

Olympus EyeTrek Insight El-10 nie tylko posiada dość nietypowo brzmiącą nazwę, ale również jego wygląd nie należy do najciekawszych. Producent za wszelką cenę chciał stworzyć coś na miarę kamerki sportowej, będącej jednak smart-urządzeniem - czyli zupełnie jak Google Glass.

Czym jednak to urządzenie wyróżnia się od konkurencyjnego rozwiązania? Przede wszystkim może pochwalić się wyższą rozdzielczością nagrywania - kamera wyposażona jest w matrycę zdolną nagrywać lub robić zdjęcia w rozdzielczości 1992 na 1216 pikseli. Do tego użytkownik może oglądać i nawigować po interfejsie patrząc w niewielki ekranik OLED o całkiem solidnej, jak na takie rozmiary, rozdzielczości 640 na 400.

olympus

Niestety producentowi nie udało się uciec od problemu, z jakim również zmagały się Google Glass - krótkim czasie pracy urządzenia na baterii. Na jednym ładowaniu gadżet jest w stanie pracować od 30 do 60 minut, w zależności od wykorzystania.

Firma wyglądem i ceną urządzenia na pewno nie przekona do siebie szerokiego grona klientów, ale Olympus nie ukrywa, że na razie celuje w biznesowego klienta. Gadżet obecnie jest wyceniony na 1500 dolarów i będzie dostępny już niedługo.

Zagłosuj

Podoba Ci się wygląd Olympus EyeTrek Insight El-10?

RadioZet.pl/AM

Co wiesz o telefonii? Sprawdź swoją wiedzę w naszym Quizie:

Oceń