Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Ten aparat drukuje gify i możesz zrobić go samodzielnie

31.08.2017 14:45
xxx zet

Twórca nazwał go żartobliwie "Instagif".

Ten aparat drukuje gify i możesz zrobić go samodzielnie

Wiele osób wciąż darzy sporym uczuciem fizyczne nośniki - niektórzy nie wyobrażają sobie nieposiadania muzyki na płytach, a inni z kolei muszą trzymać wszystkie zdjęcia na wydrukach w swoich albumach.

Dostępne na rynku aparaty natychmiast wywołujące zdjęcia, które właśnie bazują na tej nostalgii dawnych czasów, były inspiracją dla Abhisheka Singha, który stworzył iście niecodzienny gadżet.

Instagif to konstrukcja bazująca na aparacie Polaroid OneStep SX-70. Wykorzystując kształt oryginalnego urządzenia zaprojektował swoją, autorską wersję natychmiastowego aparatu. Jaka jest między nimi różnica? Otóż aparat, który możecie zrobić samodzielnie (tutaj link do całego projektu na podstawie którego Singh stworzył swoje dzieło) nie robi zdjęć, lecz tworzy gify.

Kliknięcie na przycisk wykonania zdjęcia daje znać elektronice (wykorzystano tutaj mini-komputer Raspberry Pi i autorski kod), by ta nagrała kilka sekund tego, co widzi kamera. Następnie zapisany materiał wideo przekazywany jest do wielorazowego nośnika z ekranem, na którym odtwarzany będzie nagrany przez kamerę "GIF".

Zagłosuj

Chciałbyś mieć taki aparat?

RadioZet.pl/AM

Oceń