Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Kamil Nosel, Marcin Łukasik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Ten ekran smartfona sam naprawi pęknięcia

18.08.2017 10:20
xxx zet

Z takim ekranem nie trzeba by się obawiać o upadek smartfona, a kosztowne wymiany pękniętych szybek odeszłyby w zapomnienie.

Ten ekran smartfona sam naprawi pęknięcia fot. pexels

Jeśli zdarzyło się Wam kiedykolwiek doświadczyć, by w Waszym smartfonie pękła szybka chroniąca ekran - wiecie jak bardzo kosztowna lub nawet nieopłacalna może okazać się naprawa tej z pozoru błahej usterki.

Patent Motoroli mógłby jednak uchronić nas przed kosztownymi konsekwencjami takiego wypadku - zarejestrowana przez firmę technologia samonaprawiająca ekrany może okazać się być przełomem w produkcji smartfonów.

motorola-pwffw555temonf fot. motorola

Jak działa "magiczna" technologia Motoroli? Przedni panel smartfona miałby być pokryty materiałem polimerowym. Gdy dojdzie do jego uszkodzenia, smartfon wykryje usterkę, a następnie poprosi nas o zaznaczenie uszkodzonego obszaru. W miejscu, gdzie nastąpiło pęknięcie, smartfon zacznie wytwarzać dawkę ciepła na tyle mocną, by połączyć rozerwane fragmenty powłoki. 

Patent zakłada, że naprawiony panel nie będzie w 100% odpowiadał temu jak wyglądał przed wypadkiem - możliwe jest dojrzenie na nim drobnych skaz, które jednak nie powinny przeszkadzać w codziennym użytkowaniu w takim stopniu jak po prostu pęknięty panel chroniący wyświetlacz.

Zagłosuj

Zdarzyło Ci się stłuc szybkę w swoim smartfonie?

RadioZet.pl/AM

Oceń