Ten kalkulator zawiera wszystkie funkcje, jakie będą Ci kiedykolwiek potrzebne

29.08.2017 15:30

Niektórzy nazywają go kalkulatorem na miarę XXI wieku.

Ten kalkulator zawiera wszystkie funkcje, jakie będą Ci kiedykolwiek potrzebne fot. Numworks

Jeśli jesteście studentami, wykładowcami lub naukowcami to ten kalkulator może stać się Waszym marzeniem. Urządzenie stworzone przez firmę Numworks bowiem nie tylko posiada szereg niezwykle przydatnych i zaawansowanych funkcjonalności, lecz również posiada niesamowity design.

Jak opisują go sami twórcy w wywiadzie dla serwisu Engadget -"Jak dziwnie by to nie zabrzmiało, jest to jedyny kalkulator na rynku stworzony dla osób XXI wieku".

Numwork jest mniejszy niż większośc kalkulatorów naukowych na rynku. Jego dużą wartością jest niezwykły design - dzięki nowoczesnej technologii "upchniętej" w tak małej obudowie wygląda bardzo schludnie, a jednocześnie jego możliwości są ogromne.

Urządzenie ładuje się za pośrednictwem portu MicroUSB, czyli jak spora część smartfonów. Z poziomu menu kalkulatora możemy uruchomić różne aplikacje, a te mają otrzymywać aktualizacje. Znajdziemy tutaj aplikacje klasycznego kalkulatora, do liczenia funkcji, prawdopodobieństw, sekwencji, statystyki i regresji. Twórcy nawet zaimplementowali tutaj interpreter języka Python, lecz na razie jest jeszcze w fazie beta.

Ambitni twórcy mogą nawet samodzielnie wprowadzać nowe usprawnienia do swojego Numworka - jego oprogramowanie jest publicznie dostępne, a sami twórcy zachęcają do jego rozbudowy. Urządzanie jest dostępne w sprzedaży od dzisiaj z poziomu strony producenta, a jego cena to 80 Euro (ok. 340 złotych).

RadioZet.pl/AM

Oceń