Ten latający robot zapewni bezpieczeństwo domownikom

26.09.2017 11:24

Latający robot-asystent może zostać naszym współlokatorem.

Na kickstarterze dostępnych jest wiele pomysłów i produktów, które mają "zmienić nasze życie na lepsze". Pomysł na latającego asystenta-robota z uwagi na połączenie w jednym urządzeniu już dostępnych produktów na rynku może jednak się sprawdzić i faktycznie trafić na rynek.

"Aire" według twórców ma być naszym domowym strażnikiem, którego nie będą ograniczały ściany lub inne przeszkody postawione na jego drodze. Dzięki temu, że jest zamknięty w formie latającego drona będzie mógł "patrolować" nasze mieszkanie lub dom, a sztuczna inteligencja dodatkowo usprawni jego analizę otoczenia.

Robot będzie mógł dzięki wbudowanym czujnikom i kamerze monitorować dom, kiedy z niego wyjdziemy - nagra i zrobi zdjęcia wszelkim podejrzanym aktywnościom, których doświadczy podczas naszej nieobecności i wyśle je do bezpiecznej chmury.

Robotyczny strażnik tani jednak nie będzie. Dla osób, które zdecydują się na wsparcie projektu w kickstarterowej kampanii, twórcy zapewnią nam 1 sztukę urządzenia za kwotę 750 dolarów. Cel 50 tysięcy dolarów został już osiągnięty, więc projekt trafi na rynek, lecz już wtedy twórcy będą za niego żądać dwukrotność kwoty z kampanii, czyli 1500 dolarów, co stawia produkt w znacznie mniej atrakcyjnym świetle.

Zagłosuj

Posiadasz systemy bezpieczeństwa w swoim domu?

RadioZet.pl/AM

Oceń