Ten pierścionek zamienia palec w głośnik

25.07.2017 13:10

Pierścień Orii to nowy pomysł na zestaw słuchawkowy – żeby usłyszeć rozmówcę, trzeba włożyć do ucha palec, na którym się go nosi.

Ten pierścionek zamienia palec w głośnik fot. materiały prasowe

Gadżet został pokazany na Kickstarterze, gdzie z miejsca stał się hitem – suma potrzebna na rozpoczęcie produkcji została zebrana niemal natychmiast po uruchomieniu zbiórki.

Orii ma kształt pierścienia. W środku, oprócz modułu Bluetooth oraz elektroniki znajdują się małe silniczki, które wprawiają gadżet w wibracje. Te przekazywane są do bezpośrednio do ucha, co ma dwie zalety – tylko użytkownik może usłyszeć, co mówi do niego rozmówca, zaś generowany w ten sposób dźwięk nie zagłusza odgłosów otoczenia.

Zestaw może służyć nie tylko do prowadzenia rozmowy – za jego pomocą można komunikować się z asystentami głosowymi Apple i Google, co otwiera na przykład możliwość korzystania z podpowiedzi dotyczących tłumaczenia sentencji, które chcemy wypowiedzieć.

 

Pierścień Orii jest wodoodporny, nie trzeba martwić się o możliwość korzystania z niego w deszczowe dni. Cena gadżetu została wyznaczona na 159 dolarów – w trakcie zbiórki można go kupić nawet 30 dolarów taniej.

To nie pierwszy gadżet tego typu – o niemal rok ubiegła go opaska Sgnl, która działa na identycznej zasadzie.

Zagłosuj

Prowadzilibyście rozmowy z palcem w uchu?

RadioZET.pl/MT

Oceń