Ten projekt pomoże waszym zwierzakom przetrwać pokazy fajerwerków. Nie strzelaj w Sylwestra! [WIDEO]

28.12.2018 17:23

Specjalna buda dla psów wygłuszająca dźwięki fajerwerków to nowy projekt Forda, skierowany do właścicieli domowych pupili. Jak pomóc zwierzakom przetrwać głośnego Sylwestra? Jak co roku mnożą się kontrowersje wokół "tradycji" pokazów fajerwerków i strzelania petardami, gdzie popadnie. O to, czy katujemy zwierzęta, odpalając fajerwerki w Sylwestra zapytaliśmy was i my. 

Ten projekt pomoże waszym zwierzakom przetrwać pokazy fajerwerków. Nie strzelaj w Sylwestra! [WIDEO] fot. Ford mat. prasowe

Ford zaprojektował namiot dla zwierząt

Jest inny, niż wszystkie - przy budowie tej budy/namiotu dla waszych pupili inżynierowie Forda wykorzystali tę samą technologię redukcji hałasu, którą stosuje się przy produkcji słuchawek czy samochodów. Efektem jest nowoczesna konstrukcja o lekkim designie i sporej użyteczności. Jak to działa? Wystarczy, że zamontowane w środku mikrofony wychwycą dźwięki dochodzące z zewnątrz, aby wbudowany system audio zaczął emitować przeciwną częstotliwość, neutralizującą upiorny odgłos np. strzelających fajerwerków. Choć jeśli odgłosy zabawy będą bardzo intensywne, system może nie podołać ich kompletnemu wyciszeniu, to zredukuje je przynajmniej do poziomu, który będzie o wiele mniej bolesny dla czworonogów. 

Nie strzelaj w Sylwestra!

Choć organizowane co roku akcje pod hasłem "Nie strzelaj w Sylwestra" powoli zaczynają przynosić efekty w postaci rosnącej liczby osób rezygnującej z takiej formy świętowania nowego roku, wciąż jest wiele do zrobienia. Według weterynarzy i behawiorystów dźwięki fajerwerków są dla psów wręcz bolesne. "Psy słyszą, że to nie są naturalne dźwięki, jak np. odgłosy burzy. To dla nich szok, czują silny lęk, zaczynają dyszeć, wiercić się, próbują w panice się ukryć. Z moich doświadczeń wynika, że ponad połowa zwierząt domowych słysząc wybuchy fajerwerków wykazuje silne objawy ataku paniki" - tłumaczy trener psów Graeme Hall, który współpracował z Fordem przy tworzeniu ich nowego projektu. Choć buda to dopiero prototyp coś czujemy, że szybko ustawiłaby się po nią kolejka chętnych... Warto o tym pamiętać podczas sylwestrowej zabawy - niech będzie szampańska dla wszystkich!

RadioZET.pl/źródło:MyModernMet/AG

Oceń